Paskaitoje – apie motinystę emigracijoje

457

Kovo 19 d., pirmadienį, 15.30 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-313) vyks literatūrologės Eglės Kačkutės paskaita „Motinystė emigracijoje: savo kultūros perdavimas ir integracija“. Kviečiame dalyvauti.

Anot 2015 metų Jungtinių Tautų Tarptautinės migracijos ataskaitos, moterys sudarė 48 proc. visų planetos migrantų, o Europoje ir Šiaurės Amerikoje moterų migrančių buvo daugiau nei vyrų. Kadangi vidutinis migrantės moters amžius – 29 metai, dauguma jų yra arba greitai taps motinomis. Sparčiai vystantis motinystės suvokimui, praktikoms ir keičiantis globalaus mobilumo formoms, motinystė šiuolaikiniame migracijos kontekste reikalauja naujų interpretacijų. Paskaitoje bus apžvelgiama, su kokiais iššūkiais susiduria migrantės motinos ir kaip jų patirtis atsispindi literatūroje.

Eglė Kačkutė – šiuolaikinės literatūros tyrinėtoja, literatūros kritikė, Vilniaus universiteto lektorė, migrantė, monografijos „Svetimos ir savos“ autorė. Šiuo metu ji yra Airijos mokslų tarybos mokslinė bendradarbė Meinuto universitete (Maynooth University), kur vykdo tyrimų projektą „Motinystė ir migracija: tarp kalbų tapatybių ir tapatumų“. Šis tyrimas nagrinėja migrančių motinų pasakojimus šiuolaikinėje transnacionalinėje moterų prozoje ir siekia atsakyti į klausimą, ką reiškia auginti vaikus kultūriškai ir kalbiškai svetimoje aplinkoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.