Opera „Alčina“: VDU studentai plečia saviraiškos erdves

1774

VDU Muzikos akademijos studentai sausio 11 d. 17 val. kviečia kauniečius bei miesto svečius į  koncertinį „Alčinos“ atlikimą Kauno valstybinės filharmonijos didžiojoje salėje (L. Sapiegos g. 5).

Studijuodama Austrijoje VDU docentė mecosopranas Rita Novikaitė turėjo galimybę matyti visą šios operos pastatymo procesą: „Mane pakerėjo operos fabula, užhipnotizavo muzika taip, jog žinojau visas veikėjų partijas ir orkestro numerius. Metų metus nešiojausi ją širdyje. Prieš trejus metus pradėjau dėstyti dainavimą VDU Muzikos akademijoje, mano klasėje susirinko labai įdomūs, kūrybingi dainininkai – knietėjo juos paskatinti, motyvuoti. Taigi „Alčinos“ pastatymo idėja buvo džiaugsmingai sutikta“, – sakė R. Novikaitė.

„G. F. Hendelio operų arijos yra labai prasmingos jaunam formuojamam balsui, bet kartu joms reikia ir geros vokalinės technikos, griežtos disciplinos sekant metodiką. Džiaugiuosi galėdama pristatyti savo studentus ir absolventus – vieno už kito gražesnių balsų „kolekciją“: Laura Povilaitytė, Julija Stankevičiūtė, Ingrida Kuraitė, Jurgita Žilinskaitė, Austėja Staniunaitytė, Rytis Janilionis ir Mykolas Stanevičius (prof. Tomo Ladigos studentas)“, – negailėjo komplimentų studentams docentė.

Prie šio projekto prisijungė ir doc. Roberto Bliškevičiaus vadovaujamas VDU MA kamerinis orkestras, o operos vizualizacijas Kauno valstybinės filharmonijos erdvėje kūrė VDU Menų fakulteto studentai Akvilė Matulaitytė, Eva Misiūnaitė, Aušrinė Mongirdaitė, Giedrius Meškauskas. „Mums, menininkams, šis projektas pasirodė įdomus tuo, jog pasitaikė unikali galimybė išbandyti jėgas mums kiek neįprastoje klasikinėje erdvėje. Tai mums – iššūkis, kurį įveikti neužtenka vien meninių sugebėjimų, bet taip pat reikia didelių pastangų, atsakomybės ir, svarbiausia, darnaus komandinio darbo, kad sukurtume tai, kas džiugintų auditoriją ne tik akustiškai, bet ir vizualiai“, – apie savo darbą pasakojo entuziazmo nestokojantys Menų fakulteto studentai.

R.Novikaitė prisipažino, kad atskirų fakultetų bendradarbiavimas taip pat yra iš jos pačios studijų Austrijoje laikų atsinešta idėja, puoselėjanti universiteto kaip miesto mieste sampratą, besiremianti  neišsemiamais kūrybiniais resursais, kai bendromis akademinės bendruomenės jėgomis galima įgyvendinti stulbinančias idėjas, plėsti jaunų menininkų ugdymo, saviraiškos erdves, būti naudingu mūsų miestui bei jo žmonėms.

Johano Sebastiano Bacho amžininko Georgo Frydricho Hendelio operos „Alčina“ libretą parašė nežinomas italų autorius. Pirmą kartą „Alčina“ atlikta 1735 m. Londone, garsiajame „Covent Garden“ teatre, orkestrui dirigavo pats G. F. Hendelis. Vėliau opera buvo primiršta, naujam gyvenimui prikelta 1928 metais Leipcige. Dabar ji nuolat atliekama garsiausiuose pasaulio operos teatruose, laikoma vienu iš G. F. Hendelio kūrybos perlų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus