„Muzikos ruduo“ su VDU kameriniu orkestru

909

Šį šeštadienį, spalio 13 d., 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje (L. Sapiegos g. 5) savo naująją programą pristatys vis labiau populiarėjantis jaunų ir talentingų menininkų kolektyvas – VDU Muzikos akademijos kamerinis orkestras. Šį kartą orkestrui, ką tik grįžusiam iš pirmosios sėkmingos koncertinės kelionės į Kiprą, patikėta surengti tarptautinio kamerinės muzikos festivalio „Muzikos ruduo ’12“ atidarymo koncertą.

Lietuvos kompozitorių sąjungos festivalis „Muzikos ruduo“ yra skirtas šiuolaikinės lietuviškos muzikos sklaidai, todėl šiame koncerte skambės įspūdingi, intriguojantys mūsų šalies kompozitorių kūriniai. Tačiau orkestras atliks ir visame pasaulyje žinomus klasikinius kūrinius – žėrinčiai virtuozišką F. Mendelssohno Simfoniją styginiams Nr. 6, kurią šis genijus sukūrė būdamas vos dvylikos metų, bei E. Elgaro lyrinės muzikos perlą, Serenadą styginiams op. 20.  

Svarbiausias koncerto akcentas – orkestro svečias ir scenos partneris saksofonininkas Liudas Mockūnas. Muzikologė Jūratė Kučinskaitė šį atlikėją Muzikos informacijos ir leidybos centro puslapyje pristato taip: „L. Mockūnas – pūtikas ir kompozitorius, kurio vardas garantuoja meistrišką atlikimą ir kompozicinę intrigą. Jo muzikinė kalba – energingas free džiazo, lyriškumo ir ekspresionizmo mišinys, perteikiamas neortodoksiškomis išraiškos priemonėmis… Įgijęs ir džiazo, ir akademinį išsilavinimą, giliai jaučiantis ir valdantis plačią stilių skalę, savo muzikoje jis tirpdo ribas tarp džiazo ir šiuolaikinės akademinės muzikos“.

VDU Muzikos akademijos kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas Robertas Bliškevičius džiaugėsi, kad garsusis muzikantas pasirodys kartu su orkestru: „Tai, kad Liudas sutiko būti mūsų orkestro partneriu scenoje – tam tikras mūsų brandos pripažinimas ir, žinoma, didelė atsakomybė“, – sakė R. Bliškevičius.

Su Liudu Mockūnu Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras atliks net du kūrinius: Vidmanto Bartulio naująją kompoziciją saksofonui, kameriniam orkestrui ir fonogramai „Mūsų Lietuva“, skirtą Žąslių miesto 555 metų jubiliejui, bei Arvydo Malcio koncertą saksofonui ir kameriniam orkestrui „Saxchord“, kuris jau užkariavo Lietuvos publikos simpatijas. Na, o Kauno muzikos gurmanų pasigardžiavimui orkestras paruošė Antano Rekašiaus Muziką styginiams Nr. 2, kuri tikrai nepaliks abejingų.

Festivalio atidarymo koncertą orkestras surengs po pirmosios sėkmingos koncertinės .

Renginio plakatas

Daugiau informacijos

Rita Bieliauskaitė
VDU Muzikos akademijos kamerinio orkestro
Direktorė
Tel.: (8 650) 44546
El. paštas: r.bieliauskaite@ma.vdu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.