Konferencijoje tyrinės transkultūrinę Europos atmintį

VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) įvyks precedento neturinti keturių dienų trukmės tarptautinė konferencija transkultūrinės Europos atminties tema. Ši konferencija įvyks kartu su doktorantų mokykla (angl. Ph.D. training school). Konferencija vykdoma pagal COST (Cooperation in Science and Technology) projektą „Transkultūrinės Europos atminties tyrimams“ (In Search of Transcultural European Memory).

Balandžio 14–15 dienomis mažojoje salėje vyks doktorantų, nagrinėjančių transkultūrinės atminties diskursus, mokykla. Konkurso būdu atrinkti jaunieji akademikai iš įvairių Europos universitetų supažindins su savo atliekamais moksliniais tyrimais, pristatys parengtas tezes.

Balandžio 16–18 d. ten pat vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje dalyvaus transkultūrinę Europos atmintį tyrinėjantys mokslininkai iš Europos ir Amerikos žemynų. „Konferencijoje bus siekiama peržengti nacionalinių atminčių ribotumus, pakylant į viršnacionalinės atminties aukštumas. Vienas pagrindinių šios konferencijos tikslų – pagilinti teorines ir metodologines įžvalgas, kuriant transkultūrinę Europos atmintį, taip pat identifikuoti institucijas, veikiančias atminties politiką Europos valstybėse“, – paaiškino projekto valdybos komiteto narys Tomas Kavaliauskas.

Konferencijoje pranešimus skaitys garsūs mokslininkai: Jeffrey Olick (JAV, Virdžinijos universitetas), Luisa Passerini (Italija, Europos universitetinis institutas Florencijoje), Jan Kubik (Didžioji Britanija, Slavų ir Rytų Europos studijų centras, Londono universitetinis koledžas), Michael Bernhard (JAV, Floridos universitetas), Bernard Rimé (Belgija, Liuveno universitetas), Vered Vinitzky-Seroussi (Izraelis, Hebrajų universitetas Jeruzalėje), Andrea Petö (Vengrija, Centrinis Europos universitetas Budapešte) ir kiti.

Konferencijos metu taip pat bus rengiama „Baltijos šalių diskusija“, skirta geopolitinio saugumo problemoms Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje nagrinėti, atsižvelgiant į šiandieninius Rusijos veiksmus ir Sovietų Sąjungos okupacinę atmintį. Diskusijoje dalyvaus šie akademikai: Gintautas Mažeikis (VDU), Deniss Hanovs (Rygos universitetas), Martins Kaprans (Rygos universitetas), Tomas Kavaliauskas (VDU).

Konferencija ir doktorantų mokykla vyks VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28).

„COST Action IS1203“ projekto “In Search of Transcultural European Memory“ vadovė – Barbara Tőrnquist-Plewa (Lundo Universitetas, Europos studijų centras, Švedija)

Konferencijos ir doktorantų mokyklos programa

ISTME Logo