Vyksta konferencija „The many faces of social media“

Balandžio 21-22 d. VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) Viešosios komunikacijos katedra organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją „Įvairialypis socialinių medijų veidas: įgalinimas ir išnaudojimas internete“ (angl. „The Many Faces of Social Media: Empowerment and Subjection Online“). Konferencija yra skirta atskleisti ir aptarti įvairialypiam socialinių medijų indėliui į šiandienos gyvenimą.

Nors tradiciškai socialinės medijos buvo suvokiamos kaip pozityviai prisidedančios prie viešųjų diskusijų stiprinimo, politinės mobilizacijos, kovos už demokratiją, žmogaus teises, šiuo metu tokia vienpusiška interpretacija yra kvestionuojama atskleidžiant vis daugiau neigiamų bruožų, pavyzdžiui, galimybes stiprinant autoritarinius režimus, potencialą skatinti radikalią mobilizaciją bei smurtą, socialinių medijų naudojimą informaciniuose konfliktuose. Dėl šios priežasties itin aktualu suvokti platesnį socialinių medijų kontekstą bei faktorius, lemiančius skirtingas socialinių tinklų naudojimo formas.

Konferencijos pirmoji diena yra skirta moksliniams pranešimams, kuriuos skaitys mokslininkai, dėstytojai ir praktikai. Antroji konferencijos diena skirta praktiniams mokymams socialinių medijų metodologiniais ir praktiniais klausimais.

Pavyzdžiui, Rygos Stradino universiteto profesorė Anda Rozukalnė penktadienį vyksiančiame seminare pristatys agresyvumo matavimo internete indeksą, kurį galima taikyti įvairiuose internetinės komunikacijos tyrimuose, siekiant paaiškinti ne tik viešų diskusijų pobūdį, dinamiką, diskursus, bet ir nustatyti dalyvavimo viešojoje erdvėje potencialą.

Internetinės TV laidos apie žaidimus „Žaismo DNR“ kūrėjai kalbės apie kompiuterinių video žaidimų industrijos plėtros tendencijas Lietuvoje, o renginių ir TV laidų vedėjas, režisierius bei prodiuseris Gediminas Jaunius pasidalins savo įžvalgomis ir patarimais, kaip koegzistuoja ir papildo vienas kitą tradicinės ir socialinės medijos.

Konferencija vyks anglų kalba.

Konferencijos programa