Konferencija nagrinės Rytų Azijos regiono ekonomiką

Spalio 21-22 d. VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks kasmetinė Azijos studijų centro rengiama tarptautinė konferencija, kurioje Rytų Azijos regionas nagrinėjamas per įvairių mokslų prizmę.

Ankstesniais metais dalyviai gilinosi į sociologinius ir religinius Rytų Azijos visuomenių aspektus, o šiemetinės konferencijos tema – ekonomika, ypač prekyba ir ekonominiai santykiai tarp ES, jos Rytų partnerystės šalių ir Rytų Azijos. Šių metų konferencijos pavadinimas – „Shifting Inter-Regional Balance: EU-East Asia Economic Cooperation“ („Besikeičianti tarpregioninė pusiausvyra: ES ir Rytų Azijos ekonominis bendradarbiavimas“).

„Informacijos apie įspūdingą Rytų Azijos ekonomikos augimą ir didėjančią svarbą pasaulyje gausu, bet akademinės bendruomenės užduotis – suprasti ir paaiškinti procesus, ryšius ir viso to svarbą“, – sako konferencijos koordinatorė, Azijos studijų centro jaunesnioji mokslo darbuotoja Daiva Repečkaitė.

Kviestiniai kalbėtojai konferencijoje – prof. Liou Tohai iš Nacionalinio Chengchi universiteto Taivane ir ekonomistė, buvusi Taivano stipendijos laimėtoja dr. Aušra Maldeikienė. Kiti dalyviai atvyks iš Kroatijos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos. Konferencija įtraukia įvairių pakopų akademinės bendruomenės narius – VDU Rytų Azijos regiono studijų magistro programos studentai pristatys savo tiriamuosius projektus magistrantų plakatų sesijoje.

Į konferenciją kviečiami visi, besidomintys tarpregionine prekyba ir tarptautiniais santykiais. Renginį remia Taipėjaus misija Rygoje.

Renginio programa