Filmo peržiūroje – laisvės idėjų atspindžiai

1676

Lapkričio 28 d., antradienį, 19 val., VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-311) vyks lenkų kilmės režisieriaus Krzysztof Kieślowski filmų trilogijos „Three Colours“ (liet. „Trys spalvos“) trečios dalies (filmo „Raudona“)  peržiūra ir diskusija.

Kiekviena trilogijos dalis žymi Prancūzijos vėliavos spalvą bei neša idėjinį turinį. Liberté, égalité, fraternité (liet. Laisvė, lygybė, brolybė). Ką reiškia šios idėjos, dėl kurių žmonės paaukojo savo gyvybes, mūsų šiuolaikiniame pasaulyje? Galbūt tai trilogija, kuri gali labiau padėti suvokti mūsų gyvenamą epochą?

„Trys spalvos: Raudona“ (Trois couleurs: Rouge, 1994) – paskutinė K. Kieślowskio filmų ciklo dalis ir paskutinis režisieriaus gyvenimo filmas. Susikertančios Ženevoje studijuojančios bei laisvalaikiu modeliu dirbančios Valentinos ir ciniško, gyvenimu nusivylusio buvusio teisėjo Džozefo istorijos įtraukia į subtilų žmonių tarpusavio santykių detektyvą, kurį kiekvienas žiūrovas, remdamasis savo interpretacija, supras vis kitaip. Tarsi knygą.

Visos trys dalys – tai ir atskiri filmai, ir tarpusavyje persipinančių subtilių sąsajų ir sutapimų simfonija, leidžianti šiuos klasikinius filmus žiūrėti vėl ir vėl, kaskart atrandant vis kažką naujo.

Fragmentai, kurie gali susišaukti, bet nebūtinai būti susiję:

1. Filmų kritikas Peter Bradshaw teigia: „Eurozonai ir Europos idealui esant tokioje krizėje, dabar yra įdomus metas vėl pasižiūrėti „Tris spalvas“. Daugiau informacijos

2. Prancūzijos Prezidentas E. Macronas. Anot E. Macrono, Europai reikia didžiojo naratyvo, kuris apimtų misiją, vykdomą, remiantis trimis kertiniais stulpais – suverenitetu, vienybe ir demokratija. „Būti Europos dalimi nereiškia atsisakyti savo nepriklausomybės ar nebesiimti iniciatyvos. Mūsų yra 27, tačiau ar tai reiškia, kad daliai mūsų uždrausta būti ambicingesniems nei kiti?“ – klausė Prancūzijos prezidentas. Daugiau informacijos.

Antroji dalis. Raudona. Brolybė.
Filmo peržiūra prasidės įžangine trumpa paskaita.
Rekomenduojamas aprangos kodas – raudona.

Organizatoriai: Lietuvos Hegelio draugija, Studentų Santara ir Vytauto Didžiojo universitetas.

Daugiau informacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus