Festivalyje – kitoks žvilgsnis į socialines problemas

Gegužės 10-11 dienomis Kaune vyks Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų atstovybės organizuojamas kasmetinis „Pavasario festivalis“, kuris kvies žmones nelikti abejingais socialinėms problemoms. Festivalio šūkis šiais metais – „Vienodai ne visiems!“.

Pasak organizatorių, tokia tema pasirinkta todėl, kad pastaruoju metu visuomenė yra itin susirūpinusi dėl patyčių, lyčių nelygybės, neįgaliųjų integracijos į mums artimą aplinką ir kitų įsisenėjusių socialinių problemų. Atkreipiant studentų ir miesto bendruomenės dėmesį į šias problemas, festivalyje tikimasi parodyti, jog jos rūpi mums visiems, ir ieškoti bendrų sprendimų.

„Pavasario festivalio“ metu Kauno miesto erdvėse vyks įvairūs renginiai, konferencijos, pokalbiai. Tikimasi, kad ypatingo dėmesio šiais metais sulauks Socialinis forumas, kuris vyks VDU Daugiafunkciame studijų ir mokslų centre. Tarp forumo dalyvių – dainininkė, socialinių projektų kūrėja, reklamos agentūros „Adell Taivas Ogilvy“ vadovė Dovilė Filmanavičiūtė, dar žinoma pseudonimu „Miss Sheep“, ir kiti žinomi visuomenės ir mokslo veikėjai. Festivalyje taip pat vyks „VDU Gyvoji biblioteka“, kurioje bus galima išsirinkti kiekvienam įdomias, patrauklias „knygas“ ir susipažinti su  jų istorijomis.

VDU Studentų atstovybės ryšių su visuomene koordinatorė Rūta Šerpytytė pasakoja, kad, po ilgų svarstymų, kokią žinutę turėtų nešti šių metų „Pavasario festivalis“, buvo nuspręsta, jog šįkart paprasto šūkio neužteks. „Pavasario festivalis“ kalbės apie socialines problemas, atskirtį, nelygybę, stereotipus. Todėl festivalio žinutę galime suprasti dviprasmiškai: pirma, vienodai ne visiems, nes ne visi šiandien yra vertinami vienodai, o tai yra problema; ir antra, vienodai ne visiems, nes yra žmonių, kuriems šios problemos ne vienodai, ir tai įrodysime festivalio metu“, – paaiškina R. Šerpytytė.

Nors šiais metais „Pavasario festivalis“ koncentruojasi į socialines problemas, tačiau nebus pamirštos ir kiekvienais metais rengiamos kvidičo, krepšinio, tinklinio ir kitų sporto šakų varžybos, šokių pamokos, kūrybinės dirbtuvės. Taip pat, po kelerių metų pertraukos, sugrįš akustinės muzikos vakaras, šiemet pasivadinęs „Mano Matrica – Tu“. Festivalį vainikuos uždarymo koncertas su garsiais Lietuvos atlikėjais.

Daugiau informacijos VDU Studentų atstovybės internetinėje svetainėje ir renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

„Pavasario festivalio“ programa

Kontaktinis asmuo: