„Erasmus Lietuvos mokykloms“ sėkmingai startavo VDU Rasos gimnazijoje

2073

„Kitokia“ diena mokykloje, neregėtos pamokos ir užsienio kalbų šurmulys – visa tai ir dar daugiau pamatė VDU Rasos gimnazistai išaušus rugsėjo 29-osios rytui.

Auksė Lapinskaitė

Sėkmingai startavusio projekto „Erasmus Lietuvos mokykloms“ organizatoriai buvo Vytauto Didžiojo universiteto ir Erasmus studijų mainų programos studentai iš svečių šalių. Pagrindinė projekto idėja – pasidalinti su gimnazijos bendruomene patirtimi apie tarpkultūrinį pažinimą, savanorystę ir mobilumą, taip pat padidinti atvykusių studentų galimybes įgyti akademinės, profesinės ir asmeninės patirties.

„Kitokios“ dienos pamokose dalyvavo 23 moksleiviai iš 3-4 VDU Rasos gimnazijos klasių. Visa diena buvo suskirstyta į devynias pamokas, kurių metu moksleiviai sužinojo apie tarptautines studijas, apkeliavo pasaulį per 45 minutes, sukosi kalbų karuselėje, šoko ir mankštino galvas spręsdami užduotis.

„Šios pamokos mane įkvėpė savanorystei. Taip pat noriu įvairių pažintinių kelionių, kad galėčiau iš arčiau pamatyti įvairias šalis ir jų žmones. Labai patiko žaidimai, kuriuose dalyvavome ir mes, ir studentai iš užsienio“, – teigė moksleivis Tadas.

VDU Rasos gimnazijos moksleiviai Tadas (2g kl.) ir Renata (3e kl.), paklausti kas paskatino dalyvauti šiame renginyje juokavo, jog auklėtoja, tačiau abu pabrėžė, jog norėjo artimiau pabendrauti su užsieniečiais, susipažinti su įvairių šalių kultūra.

Anot moksleivės Renatos, visa vyraujanti atmosfera pamokų metu jai labai patiko. Diena pranoko lūkesčius, o bendravimas su Erasmus studentais paskatins taip pat dalyvauti studijų mainų programoje.

Pasak užsienio studentų Togrul (Azerbaidžanas), Mariam (Gruzija), Asami (Japonija) ir Elisneis (Kuba), tai buvo viena iš geriausių dienų Lietuvoje.  Atvykę studentai pasakojo moksleiviams apie savo šalis, kultūrą, tam tikrus kalbos aspektus. Taip pat supažindino su studijų mainų galimybėmis ir padrąsino jomis pasinaudoti. Marlijn (Nyderlandai) taip įsijautė į projektą, lyg pati būtų sugrįžusi į savo vaikystės mokyklą. Studentei buvo labai įdomu išmokyti savo šalies žodžių, nes ir „Rasos“ gimnazijos mokiniai ją mokino lietuviškų žodžių.

„Ši mintis važiuoti į mokyklas išties labai šauni, mes mėgavomės visu laiku, praleistu drauge su moksleiviais. Jie buvo labai draugiški ir viskuo domėjosi“, – teigė mainų programos dalyviai.

Šis renginys – tai proga moksleiviams suvokti kaip yra svarbu mokytis užsienio kalbų, o dalyvaujant mainų programose išvažiuoti svetur ir ten pasidalinti savo šalies tradicijomis bei kultūra su kitais.

Pasak organizatorių, Justės Čečkauskaitės ir Žymantės Jokubauskaitės, gimnazistai negailėjo pagyrų universitetui, tokio pobūdžio užsiėmimus pakartotų ne kartą.

VDU „Erasmus Lietuvos mokykloms“ odisėja tęsis ir toliau. Ruošiamasi susitikimams su kitomis Lietuvos mokyklomis Kaune, Kuršėnuose, Tauragėje, Biržuose ir Kražiuose.