Vilniaus knygų mugėje dalyvaus VDU atstovai

1351

Vasario 23–26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks 18-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė 2017, kurios diskusijose ir knygų pristatymuose savo mintimis dalinsis VDU bendruomenės nariai, akademikai, profesoriai.

Šių metų Vilniaus knygų mugės tema: „Lietuviški ženklai pasaulyje“ atskleis, kiek daug lietuviškų vardų garsina Lietuvą pasaulyje. Lietuviški ženklai – tai Lietuvos žmonės, išsibarstę po daugelį pasaulio žemynų, savo kūryba, mokslu, atradimais, idėjomis turtinantys kitų šalių kultūrą, meną ar mokslą, o tuo pačiu paliekantys ryškius pėdsakus ir įvairialypiame Lietuvos kultūros paveiksle.

2017-ųjų Vilniaus knygų mugė mėgins atrasti lietuviškus ženklus pasaulyje bei juos perskaityti, o tuo pačiu – pamatyti, kiek daug esame atradę, sukūrę, patyrę, kiek daug pasaulyje yra Lietuvos.

Diskusija „Filosofinių Leonido Donskio idėjų refleksija“

Į diskusiją „Filosofinių Leonido DONSKIO idėjų refleksija“ Vilniaus knygų mugėje kviečia VDU profesorius  Gintautas Mažeikis ir docentas  dr. Mykolas Jurgis Drunga bei Vilniaus universiteto profesorius dr. Arūnas Sverdiolas.

Diskusija vyks vasario 24 d. (penktadienį) 14 val. Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ 5.2 konferencijų salėje.

Jos metu bus aptariamos L. Donskio kaip filosofo pažiūros, jų laikotarpiai, kismas, aktualumas ir tokios filosofijos vieta Lietuvoje ir Vidurio-Rytų Europoje.

Diskusijos metru bus galima susipažinti, kaip plačiai L. Donskis diskutavo socialinės ir politinės filosofijos idėjas, idėjų istoriją, utopijų ir distopijų teorijas, plėtojo lyginamųjų civilizacijų ir kultūrų tyrinėjimus, hermeneutines įžvalgas, tarpdalykinę filosofinių, literatūrinių ir politinių tekstų kritiką. Diskusiją moderuos profesorius dr. Gintautas Mažeikis.

Monografijos „Prancūzijos ir JAV kultūrinė diplomatija bei jos praktinis vykdymas Lietuvoje“ pristatymas

Į dr. Giedrės Pranaitytės monografijos „Cultural Diplomacy of France and the United States and its Practical Conduct in Lithuania / Prancūzijos ir JAV kultūrinė diplomatija bei jos praktinis vykdymas Lietuvoje“ pristatymą Vilniaus knygų mugėje kviečia VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto atstovai: profesorė Regina Jasiulevičienė, profesorė dr. Kristina Juraitė ir dr. Andrius Švarplys.

Pristatymas vyks vasario 23 d. (ketvirtadienį) 14 val. Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ 5.5 konferencijų salėje. Monografijoje moksliškai nagrinėjami Prancūzijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kultūrinės diplomatijos modeliai, atsižvelgiant ir į lietuviškąjį kontekstą. Renginį moderuos profesorius dr. Gintautas Mažeikis.

Monografijos „Prancūzijos ir JAV kultūrinė diplomatija bei jos praktinis vykdymas Lietuvoje“ pristatymas

Į monografijos pristatymą Vilniaus knygų mugėje kviečia VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto atstovai: profesorė Regina Jasiulevičienė, profesorė dr. Kristina Juraitė ir dr. Andrius Švarplys.

Pristatymas vyks 2017 m. vasario 23 d. (ketvirtadienį) 14 val. Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ 5.5 konferencijų salėje.

Pristatysime dr. Giedrės Pranaitytės monografiją „Cultural Diplomacy of France and the United States and its Practical Conduct in Lithuania / Prancūzijos ir JAV kultūrinė diplomatija bei jos praktinis vykdymas Lietuvoje“, kurioje moksliškai nagrinėjami Prancūzijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kultūrinės diplomatijos modeliai, atsižvelgiant ir į lietuviškąjį kontekstą. Renginį moderuos profesorius dr. Gintautas Mažeikis.

Diskusija „Vosyliaus Sezemano filosofija: savęs pažinimo ir estetinės patirties fenomenologija“

Į profesoriaus dr. Gintauto Mažeikio moderuojamą diskusiją Vilniaus knygų mugėje kviečia Vilniaus universiteto profesorius dr. Arūnas Sverdiolas, docentas dr.  Mintautas Gutauskas ir docentas dr. Nerijus Milerius.

Diskusija vyks vasario 23 d. (ketvirtadienį) 15 val. Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ Rašytojų kampe, 5 konferencijų salėje.

Diskusijoje bus pristatoma Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Daliaus Jonkaus monografija „Vosyliaus Sezemano filosofija: savęs pažinimo ir estetinės patirties fenomenologija“ ir kritiškai aptariami šiuolaikiniai Lietuvos filosofijos ir kultūros tyrinėjimai. Keliami klausimai apie Lietuvos filosofijos tradiciją. Aptariamas Sezemano kritinio realizmo santykis su fenomenologine filosofija.

Monografijos „Katalikų kunigų seminarija Kaune: 150-ies metų istorijos bruožai“ pristatymas

Į mokslo monografijos pristatymą kviečia autorius – VDU docentas dr. Artūras Grickevičius, Vilniaus universiteto profesorius dr. Paulius Vaidotas Subačius ir Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas dr. Algimantas Katilius.

Pristatymas vyks 2017 m. vasario 24 d. (penktadienį) 11 val. Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ 5.5 konferencijų salėje.

Docento dr. Artūro Grickevičiaus mokslo monografoje „Katalikų kunigų seminarija Kaune: 150-ies metų istorijos bruožai“ autorius nušviečia senosios Žemaičių vyskupijos seminarijos ištakas (XVI a. pabaiga – XVII a. pirma pusė), jos perkėlimą į Kauną (1865–1866 m.) ir veikimo šiame mieste 150-ies metų istoriją (1866–2016 m.). Renginį moderuos profesorius kun. Julius Sasnauskas OFM.

Diskusija „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Maskvos valstybės sutartys 1449–1556 m.“

Į diskusiją Vilniaus knygų mugėje kviečia VDU Humanitarinių mokslų fakulteto istorikai – kūrinio autorius dr. Marius Sirutavičius, profesorė dr. Jūratė Kiaupienė, docentas dr. Liudas Glemža ir Lietuvos istorijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.

Diskusija vyks vasario 25 d. (šeštadienį) 13 val. Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ 3.2 konferencijų salėje.

Diskusijos tikslas – pristatyti dr. Mariaus Sirutavičiaus knygą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Maskvos valstybės sutartys 1449–1556 m.“. Moderatorius profesorius dr. Zigmantas Kiaupa ves diskusiją apie Lietuvos valstybingumo ir diplomatijos istorinę raidą vėlyvaisiais Viduramžiais ir ankstyvaisiais Naujaisiais laikais ir tai liudijančius dokumentus.

Diskusija „L. Donskio ir Z. Baumano palikimas nūdienos Europai, klastingo blogio ir atviro pasaulio sandūroje“

Diskusijos moderatorius, VDU profesorius dr. Egidijus Aleksandravičius, „Versus aureus“ׅ leidykla, VšĮ studija „Be pykčio“ ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia į knygos „Takusis blogis“ pristatymą-diskusiją: „L. Donskio ir Z. Baumano palikimas nūdienos Europai, klastingo blogio ir atviro pasaulio sandūroje“.

Diskusija vyks vasario 25 d., šeštadienį, 15 val., Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ 5.1 konferencijų salėje.

Dalyvauja VDU profesorius dr. Gintautas Mažeikis ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Diskusija „Nuo Gutenbergo iki Zuckerbergo: kaip naujosios technologijos keičia mūsų komunikaciją“

Lietuvos akademinių leidyklų asociacija kviečia diskutuoti, kas šiandien mums yra naujosios technologijos: panacėja, leisianti išsilaikyti modernizacijos procese, asmenybės tobulėjimo kelias, ar blogis, ryjantis laiką, redukuojantis asmenybę, naikinantis socialinius, emocinius žmonių ryšius? Ar turime jas ignoruoti, joms atsiduoti, ar susitaikyti su jų buvimu, ir jas prisijaukinti?

Kaip technologijos keičia mūsų skaitymo, rašymo, bendravimo, ir mąstymo, – kitaip sakant pasaulio suvokimo, savęs ir artimųjų įprasminimo būdus? Ar ateities kartos išlaikys aktyviomis tokias sąvokas kaip „skaitymo malonumas“ ar „knygos lapo vertimo šiugždesys“, ar vartys komiksus ir n-ąjį kartą adaptuotus tekstus iki 30 žodžių?

Diskusija vyks vasario 26 d., sekmadienį, 10 val., Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ 3 salės Forume.

Dalyvauja: Jurgita Ivanauskaitė, KTU leidyklos „Technologija“ leidybos vadovė, profesorius dr. Arvydas Pacevičius, VU Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų instituto direktorius, dr. Eglė Radvilė, VGTU informacinių technologijų ir sistemų centro vadovė, dr. Loreta Vaicekauskienė, LKI Sociolingvistikos centro vadovė, VU Skandinavistikos centro docentė.

Moderuoja – Gytis Vaškelis, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centro vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus