VDU vyks Jeilio universiteto profesoriaus seminaras

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūros tyrimų centras ir VDU doktorantų klubas kviečia jaunuosius tyrėjus ir visus besidominčius į seminarą/diskusiją tema: „Tarpdisciplininiai tyrimai ir skaitmeninė humanitarika“, kuris vyks  kovo 15 d., trečiadienį, nuo 15 val. VDU Daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 312 aud.).

Mokslininkai, siekdami plačiau pažvelgti į tyrimo problemą, vis dažniau peržengia vienos disciplinos ribas. Tarpdisciplininiais tyrimais vis labiau domisi jaunieji tyrėjai. Tačiau, pradėjus eiti šiuo keliu, neretam kyla nemažai klausimų:

– Kada mokslinį tyrimą galime vadinti esant tarpdisciplininiu?

– Kokių naudingų rezultatų galima pasiekti einant šia kryptimi?

– Kokia yra skaitmeninių technologijų reikšmė tyrimuose ir kaip jos naudojamos?

– Kokios šių tyrimų ateities perspektyvos? Kas yra skaitmeninė humanitarika?

– Kuo gali ateities mokslui padėti tiksliukų ir humanitarų bendradarbiavimas?

Į visus šiuos rūpimus klausimus atsakys VDU Atkuriamojo senato narys, Jeilio (JAV) universiteto elektroinžinerijos, ekologijos ir evoliucinės biologijos profesorius Rimas Vaišnys. Profesoriaus tyrinėjimų sritys: ekologinių sistemų dinaminis elgesys ir besivystančių sistemų dinamika; socialinių procesų sisteminiai tyrimai, kurie apima ir įvairių vertybinių orientacijų grupių tyrimus.

Šiuo metu Jeilis – vienas geriausių pasaulio universitetų. Jame mokosi 11 tūkst. studentų iš 50 JAV valstijų ir 110 pasaulio šalių. Jame dirba apie 2000 aukščiausios kvalifikacijos profesorių. Jeilis plačiai žinomas humanitarinių mokslų pasiekimais. Jeilio biologijos, chemijos, molekulinės biofizikos ir biochemijos, fizikos, astronomijos, matematikos, skaičiavimo technikos, geologijos ir geofizikos, aplinkos apsaugos katedrų programos laikomos vienomis geriausių JAV universitetų programomis.

Daugiau informacijos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.