VDU sutartis su archyvaru palengvins tyrėjų darbą

2031

Gegužės 17 d. S. ir S. Lozoraičių muziejuje Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba (LVAT) pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Sutartis palengvins prieigą prie itin svarbios, vienetinės archyvinės medžiagos. LVAT Lietuvos vyriausiojo archyvaro dr. Ramojaus Kraujelio teigimu, bendradarbiavimas su universitetais archyvams yra labai svarbi sritis, nes vienas pagrindinių archyvo tikslų yra turimos informacijos sklaida, o sutartis su universitetais leidžia supažindinti visuomenę su archyvo saugoma informacija. „VDU yra puikiai žinomas kaip stiprių istorikų kalvis, todėl dalinantis šaltiniais su profesionaliais dėstytojais-tyrėjais ir studentais yra puiki galimybė inicijuoti kokybiškus socialinius, istorinius, politinius ir kultūrinius tyrimus“, – teigia R. Kraujelis.

LVAT universitetui atvers duris ne tik tyrimams, bet ir suteiks studentams praktinių žinių apie archyvo darbą. „Ši sutartis su archyvu VDU yra svarbi ir dėl to, kad tai yra dar viena institucija, kurioje studentai galės atlikti praktiką ir organizuoti bendrus projektus bei tyrimus“, – sutarties svarbą pristato VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *