VDU studentams – LR prezidentų vardinės stipendijos

Dviems VDU studentams švietimo ir mokslo ministro įsakymu buvo paskirtos Lietuvos Respublikos prezidentų Antano Smetonos ir Kazio Griniaus vardinės stipendijos.

Pirmoji stipendija paskirta Martynui Vingriui, lyginamosios kultūros magistrantūros studijų programos pirmakursiui. Jam bus teikiama Prezidento Antano Smetonos stipendija, kuri lygi 7 bazinėms socialinėms išmokoms per mėnesį.  Tokio pat dydžio Kazio Griniaus stipendija paskirta Giedriui Steponaičiui, molekulinės biologijos ir biotechnologijos magistrantūros studijų programos pirmakursiui.

Švietimo ir mokslo ministerija kasmet teikia šias stipendijas gabiausiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams. Technologijos mokslų studentams skiriamos Jono Žemaičio vardo stipendijos, socialinių mokslų – Algirdo Brazausko, biomedicinos mokslų – Kazio Griniaus, fizinių mokslų – Aleksandro Stulginskio, humanitarinių mokslų ir meno – Antano Smetonos.

Iš 24 universitetų studentams numatytų stipendijų septynias gavo Vilniaus universiteto atstovai, po keturias – Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai, po dvi – Vytauto Didžiojo universitetas, Klaipėdos universitetas, Šiaulių universitetas ir Aleksandro Stulginskio universitetas, o viena stipendija skirta Vilniaus dailės akademijos atstovei. Iš 6 kolegijoms numatytų stipendijų, dvi pasieks Vilniaus kolegijos studentus, po vieną iškeliaus į Kauno kolegiją ir Kauno technikos kolegiją. Humanitarinių ir fizinių mokslų srities kandidatų kolegijose šiemet atrinkta nebuvo.

Aukštosios mokyklos šiemet stipendijoms pateikė 116 kandidatūrų, jas vertino Lietuvos mokslų akademija. Mokslininkai ekspertai, taikydami aukščiausius kriterijus, atrinko 28 verčiausius kandidatus.

Prezidentų stipendijos skiriamos vieneriems studijų metams už gerus akademinius pasiekimus ir aktyvią mokslinę veiklą. Kandidatai stipendijoms buvo atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.

Prezidentų vardines stipendijas Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais, siekdama pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentus ir paskatinti geriausius Lietuvos studentus.

Studentų, gausiančių prezidentų stipendijas, sąrašą galima rasti Mokslo ir studijų reformos tinklalapyje.

VDU ir Švietimo ir mokslo ministerijos informacija