VDU projektui FREPY įteiktas garbingas apdovanojimas

Vilniuje vyko tradicinis Švietimo mainų paramos fondo (ŠMPF) Kokybės konkurso apdovanojimų renginys. VDU koordinuojamas tarptautinis projektas „Žaismingos kalbos terapijos priemonės“ (angl. „Friendly Resources for Playful Speech Therapy – FREPY“), vadovaujamas Humanitarinių mokslų fakulteto dekanės, Lietuvių kalbos katedros profesorės Inetos Dabašinskienės, buvo apdovanotas Kokybės statulėle ir vienintelis Lietuvoje buvo įvertintas Europos kalbų ženklu.

VDU matomas visoje Europoje

Europos Komisija VDU projektui FREPY skyrė Europos kalbų ženklo apdovanojimą. Tai  –  apdovanojimas, kuriuo siekiama skatinti iniciatyvas, susijusias su kalbų mokymu ir mokymusi. Kasmet visoje Europos Sąjungoje šiuo ženklu įvertinami geriausi projektai, kurie toliau pristatomi kaip geriausios praktikos pavyzdžiai. FREPY apdovanotas už originalumą, kūrybiškumą ir patrauklias kalbos mokymo(si) priemones, kurios yra plačiai viešinamos ir intensyviai naudojamos.

FREPY – tai spalvingas, žaismingas ir smagus būdas vaikams lavinti savo kalbinius gebėjimus. Nemažai vaikų turi sunkumų mokydamiesi gimtosios kalbos; šis projektas padeda skleisti informaciją apie kalbos sutrikimus visuomenei, o tai svarbu siekiant suteikti reikalingą pagalbą kuo daugiau vaikų.

Svarbu tai, kad ankstyvos kalbos raidos problemos lemia vėlesnius sunkumus mokykloje, o nuo kalbos mokėjimo neabejotinai priklauso ir bendrieji mokymosi pasiekimai bei sėkminga integracija į visuomenę. Taigi, projektoŽaismingos kalbos terapijos priemonės“ dėka, pasitelkiant elektronines (prieinamas internetu) ir spausdintas priemones bei stalo žaidimus, vaikai, turintys kalbos sutrikimų ar sunkumų, gali linksmu ir žaismingu būdu pagerinti mokymosi rezultatus, kurie ateityje atveria galimybes sėkmingai siekti profesinės karjeros.

Užsienio kalbos ir dalyko sinergija – dar vienas nominantas

Renginio metu buvo paskelbtos 8 nominacijos ir apdovanoti laimėtojai. VDU turi įvairių kalbų lavinimo projektų valdymo patirties, tad konkursui buvo nominuoti net du universiteto kalbiniai projektai: jau minėtasis FREPY ir Užsienio kalbų instituto projektas „Užsienio kalbos ir dalyko sinergija“.

VDU projekto „Užsienio kalbos ir dalyko sinergija“ tikslas – atnaujinti bendrojo lavinimo mokyklų mokymo programų dėstymo metodus, taikant integruotą dalyko ir užsienio kalbos mokymą (anglų, vokiečių arba prancūzų kalbos). Šiuo projektu siekiama tobulinti mokytojų integruoto dalyko ir kalbos mokymo kompetencijas, diegti integruotą dalyko ir užsienio kalbos mokymą bendrojo lavinimo mokyklose. Projektas yra įdomus ir naudingas mokiniams, nes naudojamos netradicinės mokymosi aplinkos ir situacijos, kuriose jie taps aktyviais, kūrybingais ir motyvuotais mokymosi proceso dalyviais.

Apdovanojimuose svarbiausias kriterijus – kokybė

Atrenkant nominantus Kokybės statulėlei laimėti, šiemet įvestas konkretus kokybės kriterijus – projektų viešinimas ir rezultatų sklaida. Taigi šiemetiniai laureatai apdovanoti už sėkmingiausią komunikaciją – nuo projekto dalyvių įtraukimo į veiklas iki pasiektų rezultatų ar sukurtų produktų sklaidos projektui pasibaigus. Lyginant su ankstesniais metais nominacijų sąrašas gerokai sutrumpėjo, todėl universiteto patekimas tarp laimėtojų ir nominantų tapo dar svaresnis.