VDU projekte – branduolinio turizmo plėtra Ignalinos AE regione

2432

Sausio 29 d., pirmadienį, Vytauto Didžiojo universitete vyko VDU vykdomo projekto EDUATOM „Ignalinos atominės elektrinės (IAE) regiono branduolinio edukacinio turizmo plėtojimo didaktinės technologijos“ seminaras, kuriame dalyvavo mokslininkai, projekto vadovė prof. Natalija Mažeikienė, VDU rektorius prof. Juozas Augutis, tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė, svečiai iš Visagino ir Ignalinos.

Praėjusį lapkritį tarptautiniai ekspertai šį projektą pripažino vienu iš svarbiausių ir finansuotinų projektų, skirtų vykdyti tikslinius mokslinius tyrimus sumanios specializacijos srityje. Projekto tikslas – moksliškai pagrįsti Ignalinos atominės elektrinės (IAE) regiono edukacinio maršruto kūrimo didaktinius sprendimus ir technologijas bei remiantis šio maršruto kūrimo atveju sustiprinti edukacinio turizmo ir mokslo komunikacijos metodologinį pagrindą.

„Universitetas aktyviai bendradarbiauja ir vykdo tyrimus Visagine – kelios sociologų kartos tyrinėjo tapatybės raidą atominės elektrinės regione, kaip ten vystosi miesto identitetas, VDU mokslininkai taip pat daug dirbo ir energetinio saugumo srityje. Tuo tarpu šiandien pasitelkiame įvairias strategijas tam, kad padėtume miestui apibrėžti save naujai. Kuriamas virtualus maršrutas ir naujo mokslo centro koncepcija, skatinamas branduolinis turizmas, kuris šiandien populiarus visame pasaulyje“, – projektą pristato jo vadovė, VDU prof. Natalija Mažeikienė.

Projekto poreikis grindžiamas būtinybe tyrinėti specifines IAE regiono (apimant ir Visagino miestą) problemas: tyrimas leis ištirti ir pagrįsti šiuolaikinio edukacinio turizmo didaktinių sprendimų konstravimo principus; identifikuoti prielaidas ir pateikti sprendimus branduolinio turizmo plėtrai IAE regione, remiantis pramoginės edukacijos principais; atskleisti Visagino kaip IAE satelitinio miesto daugiakultūrinio identiteto potencialą kūrybinėms industrijoms ir verslumui plėtoti; sukurti ir ištirti inovatyvaus virtualiomis informacinėmis technologijomis pagrįsto pramoginio mokslo maršruto edukacinių sprendimų komercinimo galimybes; sukurti branduolinio turizmo ir mokslo edukacinio maršruto virtualų produktą ir atskleisti jo pramoginės edukacijos aspektus ir komercializavimo potencialą.

Projekto susitikimo metu sausio 29 d. vyko ekskursija „Tarpkultūrinis turistinis maršrutas Kaune“, trumpa ekskursija po VDU Socialinių mokslų fakultetą ir darbinis seminaras, skirtas projekto aptarimui, diskusijoms ir pasidalinimui patirtimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus