VDU „Pavasario festivalis“ – nuo pramogų iki paskaitų

Baigėsi tradicinis, penkioliktas, studentiškas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų atstovybės (SA) organizuojamas VDU „Pavasario festivalis“, kuris šiais metais buvo pripažintas Kauno miesto reprezentaciniu renginiu.

Pasak VDU SA atstovės ryšiams su visuomene Rūtos Šerpytytės, šių metų festivalis puikiai atitiko savo skleidžiamą idėją – buvo socialiai atsakingas ir akademiškiausias studentų festivalis ne tik Kaune, bet ir Lietuvoje. „Jau penkiolika metų pozicionuojame festivalį, kaip akademiškiausią, nors dažniausiai orientuodavomės į pramoginius renginius. Šiais metais tiek organizacinio komiteto darbas, tiek žmonių susidomėjimas parodė, jog studentams rūpi ne tik pramogos“ – teigia R. Šerpytytė.

VDU „Pavasario festivalis“ vyko dvi dienas (gegužės 11-12 d.), kurių metu ne tik VDU studentai, bet ir miesto gyventojai bei svečiai buvo kviečiami dalyvauti įvairiausiose veiklose. Pirmąją šventės dieną pradėjo atidarymo eisena su Karinių oro pajėgų orkestru. Studentų skvere festivalio dalyvių laukė tokios pramogos kaip knygų mugė ar nuolat veikianti „chill“ zona.

Festivalio metu vyko VDU Verslo praktikų centro organizuojamos verslumo kūrybinės dirbtuvės „Lego Serious Play“. VDU „Pavasario festivalio“ metu žmones įvairiais eksperimentais domino VDU AJMD „Modusas“ ir Informatikos fakulteto studentai. Teatro ir kino mėgėjai rinkosi į paskaitą su Eimučiu Kvosčiausku, kurioje aktorius pasakojo apie sceninį įvaizdį. Sporto entuziastus kvietė „Bubble football“ ir krepšinio turnyrai. Vakare vyko teatro „Kitas kampas“ pasirodymas, sukvietęs pilną VDU Didžiąją salę žiūrovų. Dieną užbaigė filmų vakaras, kuriame buvo rodomi pačių universiteto studentų kurti filmai.

Antrąją dieną aktyviai vyko įvairios socialinės bei akademinės veiklos, tokios kaip: kraujo donorystė, akcija „Prikalk problemą“ bei diskusija „Sėkmės istorija“– savo istoriją pasakojo modelis Aušra Peka. „Akademinio išbandymo“ metu žmonės turėjo galimybę pasitikrinti, kiek žino apie Lietuvos švietimo sistemą. Kino entuziastus subūrė filmo „Filadelfija“ peržiūra ir diskusija. Itin didelio susidomėjimo sulaikė VDU „Pavasario festivalio“ paskaita su VDU lektoriumi, žurnalistu ir rašytoju Ryčiu Zemkausku bei debatai Mes leistumėme mokyklos absolventams stoti į aukštąsias mokyklas tik po 1 metų pertraukos?“ su Lietuvos studentų sąjungos (LSS) viceprezidentu Andriumi Zaličiu.

Festivalį užbaigė uždarymo koncertas, kurio metu scenoje pasirodė grupės „Sirupas“, „E.G.O“, „Wolfsome“ ir „G&G Sindikatas“.Į VDU „Pavasario festivalio“ uždarymo koncertą neatvykę žmonės galėjo stebėti tiesioginę transliaciją per „DELFI TV“.

VDU „Pavasario festivalio“ įvertinimo anketa

Pirmosios festivalio dienos nuotraukų galerija

Antrosios festivalio dienos nuotraukų galerija