VDU pasirašė partnerystės sutartį su Martyno Mažvydo biblioteka

Rugsėjo 28 d. VDU pasirašė partnerystės sutartį su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, įgyvendinant projektą „Visuomenės poreikius atitinkančios virtualios kultūrinės erdvės vystymas“. Projekto metu bus skaitmeninami objektai iš VDU Lietuvių išeivijos instituto ir VDU Bibliotekos fondų.

Lietuvos skaitmeninėje darbotvarkėje pažymima, kad Lietuvoje per mažai dėmesio skiriama suskaitmenintos kultūrinės medžiagos naudojimui. Tai aktualu ir Virtualios elektroninio paveldo informacinės sistemos (toliau – VEPIS) saugomo bei per portalą prieinamo skaitmeninto kultūrinio turinio atveju. Trukmė – 36 mėnesiai, suteikiamas finansavimas: 33 630,00 eur.

Numatomi projekto rezultatai – sukurtos 9 naujos el. paslaugos, palengvinančios skaitmeninto kultūrinio turinio paiešką, kaupimą, tvarkymą ir naudojimą švietimo, mokslinių tyrimų ir kitais Virtualios elektroninio paveldo sistemos portalo paslaugų gavėjams aktualiais tikslais.

Daugiau informacijos apie projektą