VDU Muzikos akademijos dėstytojai kviečia į kamerinės muzikos koncertą

Vasario 2 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) vyks kamerinės muzikos koncertas. Koncerto metu J.S.Bacho, M.Blavet, J.Galles, Ph.Gaubert, O.Kiseliovo, M.Th.Paradis, D.Reis, E.Satie, D.Scarlatti kūrinius atliks VDU Muzikos akademijos dėstytojai: Lionginas Čiapas (fleita), Loreta Haidari (fortepijonas), Inga Raginienė (klasikinė gitara).

Koncerto programoje – iškili italų, prancūzų, vokiečių baroko, romantizmo ir XX amžiaus kamerinė muzika, išsiskirianti muzikinės minties kilnumu, intymumu ir subtilumu, melodiniu savitumu ir išraiškingumu, kompozicijų žanrų, formų įvairove ir darna. Šiai gražiai, švelniai muzikai perteikti padės ir išraiškingi, koncerto instrumentai – fleita, klasikinė gitara, fortepijonas, profesionalių atlikėjų rankose įgaunantys žmogiškąją gyvybę ir galimybę jausmų kalba bendrauti su žmonėmis.

Fleitininkas Lionginas Čiapas – VDU Muzikos akademijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, išugdęs daugelį šalies ir tarptautinių konkursų laureatų, mokęs juos nuo pirmųjų žingsnių iki aukščiausių studijų pakopų. Dėstė fleitos specialybę Alžyro nacionaliniame muzikos institute (1979–1983), buvo konkursų vertinimo komisijų nariu Lietuvoje ir užsienyje. Yra parašęs metodinių darbų, straipsnių, redagavo lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius fleitai. 1983–1987 m. vadovavo valstybiniam pučiamųjų instrumentų orkestrui „Trimitas“.

Fleitininkas koncertavo Lietuvoje, Rusijoje, Alžyre, grojo solo su Kauno, Panevėžio kameriniais orkestrais. 1972–1979 m. grojo savo paties įkurtame Kauno senosios muzikos ansamblyje. Pirmasis atliko L.Bechichi, P.Fledžinsko, G.Savinienės, V.Švedo, G.Urbonavičiaus kūrinius fleitai. Pastaruoju metu L.Čiapas, derindamas pedagoginę ir atlikėjo veiklas, kasmet surengia po keletą solinių koncertų, aktyviai bendradarbiauja su anglų ir prancūzų fleitos atlikėjais bei pedagogais, yra D. Britanijos fleitininkų sąjungos narys.

Gitaristė Inga Raginienė 1994 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docento Juliaus Kurausko gitaros klasę, o 1999 m. – LMTA magistrantūrą. Tobulinosi prof. Aleksandro Frauči meistriškumo kursuose. 1992 m. dalyvavo gitarų kvartetų konkurse Fiolklingene (Vokietija) ir kartu su gitarų kvartetu „Motus Rekto“ laimėjo antrą vietą bei specialų prizą už geriausiai atliktą privalomą programą. Šiuo metu I.Raginienė dirba VDU Muzikos akademijoje, J.Gruodžio konservatorijoje, Kauno 1-oje muzikos mokykloje. Yra parengusi ne vieną tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatą.

Pianistė Loreta Haidari baigė Peterburgo N.A.Rimskio-Korsakovo konservatoriją, šiuo metu yra VDU Muzikos akademijos koncertmeisterė. Akompanuodama smuikininkams, altistams, fleitininkams ir kitiems instrumentalistams, ji nuolat dalyvauja įvairiuose atsakinguose ir prestižiniuose koncertuose, konkursuose, festivaliuose Lietuvoje  bei užsienyje. Koncertuoja su smuikininku Vilhelmu Čepinskiu, nuo 2005 m. skambina klavesinu jo vadovaujamame ansamblyje „Camerata Klaipėda“. Už labai aukšto meninio lygio akompanavimą apdovanota diplomais ir garbės raštais.

Bilietus į koncertą galima įsigyti Kauno menininkų namų „Mūzų svetainėje“ (I–IV 10–13 val., 14–17 val., V 10–13 val., 14–16 val. ir prieš renginį), o taip pat visose TIKETA kasose. Bilieto kaina –12 Lt (su nuolaida moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia ir turintiems „Daily Card“ nuolaidų kortelę – 8 Lt). Informacija tel. (8–37) 22 31 44, www.kmn.lt.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *