VDU menotyrą tarptautiniai ekspertai vertina geriausiai

2051

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) inicijuotame lyginamajame Lietuvos universitetų mokslo kokybės tyrime, kurį šiemet vykdė neutralūs tarptautiniai ekspertai iš įvairių švietimo institucijų visame pasaulyje, VDU Menų fakulteto menotyrininkų darbo rezultatai buvo įvertinti keturiais iš penkių balų – tiek gali gauti tik elitiniai mokslo centrai.

„Ilgą laiką ginčijęsi, kokios mokslo veiklos yra svarbiausios ir kokybiškiausios, Lietuvos mokslo ir studijų politikai galų gale išgirdo neutralių tarptautinių ekspertų verdiktą. Džiaugiamės, kad tyrimas atskleidė, jog mūsų fakulteto menotyrininkai yra tarptautiniu mastu pripažinti humanitarinio mokslo lauko lyderiai“, – rezultatus pakomentavo VDU Menų fakulteto dekanė doc. dr. Ina Pukelytė.

Doc. dr. Ina Pukelyte

Ataskaitoje fakultetas vadinamas stipriu tarptautiniu veikėju, turinčiu potencialo per artimiausius 5–10 metų pasiekti aukščiausią mokslo kokybės bei įtakos lygį ir tapti aukštai vertinamu partneriu tarptautiniuose bendradarbiavimo projektuose ir tinkluose.

Išvadose pažymima, kad VDU menotyrininkai yra aktyvūs Baltijos, Šiaurės ir kitų Europos šalių tyrimų tinkluose. Dauguma mokslininkų savo tyrimuose aktualizuoja svarbias temas, tokias kaip tarpkultūrinių meninių mainų tyrimai Rytų ir Vidurio Europoje, Lietuvos meno ir kultūros paveldo tapatumas, komunizmo irimas ir pokomunistinės transformacijos. Mokslinių tyrimų rezultatai spausdinami pripažintuose tarptautiniuose mokslo leidiniuose bei  dvikalbiame leidinyje „Meno istorija ir kritika“. Šį Menų fakulteto leidinį ekspertai įvertino kaip svarbų tarptautinio lygio žurnalą.

Įspūdį ekspertams paliko ir Kauno senamiestyje įsikūrusio Menų fakulteto atnaujintos patalpos. Čia sudarytos puikios sąlygos ne tik menotyros tyrėjams, bet ir visų pakopų menotyros krypties studentams. Aukštos kvalifikacijos mokslininkai perduoda savo patirtį jaunajai tyrėjų kartai, dėstydami unikaliose programose Lietuvoje, tokiose kaip bakalauro studijų „Menotyra“ ar magistrantūros studijų „Meno kuratorystė“, „Teatrologija ir scenos menų vadyba“.