VDU lankėsi universiteto garbės daktaras Jonas Mekas

Rugsėjo 18 d. popietę menų galerijoje „101“ VDU bendruomenė susitiko su legendiniu filmininku bei poetu Jonu Meku.

J. Meko apsilankymas buvo simbolinis, po daugiau nei penkiolikos metų pertraukos: 1997 m. spalio 30 d. menininkui buvo įteiktos VDU garbės daktaro regalijos, tada jis sakė įspūdingą inauguracijos kalbą.

Naujausios viešnagės metu J. Mekas atsakė į susirinkusiųjų klausimus, atskleidė savo kūrybinio proceso subtilybes bei asmeninę nuomonę apie daugelį temų, kurios domina VDU studentiją. Susitikimo pabaigoje J. Mekui buvo padovanota profesoriaus Egidijaus Aleksandravičiaus knyga „Karklo diegas: lietuvių pasaulio istorija“ bei kiti universiteto reprezentaciniai leidiniai. Garsusis svečias savo ruožtu VDU Lietuvių išeivijos instituto archyvui perdavė retų Lietuvoje leidinių, kurie susiję su J. Meko poezija, kinu, „Fluxus“ judėjimo bei avangardinio meno pasauliniu kontekstu.

Iškart po trumpo apsilankymo Lietuvoje Jonas Mekas išvyko į savo bei žymiojo „Fluxus“ pradininko Jurgio Mačiūno parodos atidarymą Sankt Peterburgo valstybiniame Ermitažo muziejuje, o vėliau leidosi į kelionę po Vokietiją, kur pirmą kartą vokiečių kalba buvo išleista J. Meko eilėraščių knyga „Semeniškių idilės“. Šis poezijos rinkinys sujungia tris svarbius filmininko gyvenimo įvykius: tremtį Vokietijoje, kur sukūrė „Semeniškių idiles“; jų skaitymus 1997 m. spalį VDU ir pastarąjį apsilankymą, kurio metu ne kartą prisiminė bei lygino Kauną ir universitetą tarpukariu, prieš penkioliką metų ir dabar.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.