VDU kamerinis orkestras atstovauja Lietuvai Kipre

Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje studentų ir dėstytojo Roberto Bliškevičiaus iniciatyva 2010 metais suburtas jaunų, talentingų ir kupinų kūrybinių vilčių jaunųjų menininkų kamerinis orkestras rugsėjo 27 – spalio 1 dienomis išvyko į savo pirmąją koncertinę kelionę-forumą „Euro-Mediterranean Youth Music Expo 2012“, rengiamą Kipre.

Sparčiai populiarėjantis VDU kamerinis orkestras, šią vasarą sėkmingai debiutavęs tarptautiniame Pažaislio muzikos festivalyje, buvo atrinktas dalyvauti forume iš keleto dešimčių Europos ir Artimųjų Rytų kolektyvų pagal nusiųstus koncertinius įrašus.

„Tikrai labai džiugu būti pakviestiems į tokį renginį, kuriame ne tik koncertuosime, bet ir kartu su talentingais atlikėjais iš visos Europos ir arabų šalių dalyvausime diskusijose, dalinsimės patirtimi ir idėjomis. Tikimės parsivežti daug naujų sumanymų, kuriuos būtinai įgyvendinsime Kaune“, – sakė orkestro direktorė ir smuikininkė Rita Bieliauskaitė.

„Euro-Mediterranean Youth Music Expo“ rengiamas nuo 2005 m. Kasmet renginyje dalyvauja daugiau nei 200 jaunų (iki 30 metų) muzikantų bei profesionalų iš įvairių Europos ir Artimųjų Rytų šalių, atstovaujančių įvairius muzikinius žanrus (klasikos, džiazo, populiariosios, folkloro, roko ir kt.).
Į šį forumą suvažiuoja ir įvairių sričių muzikos pedagogai, koncertų organizatoriai bei profesionalūs muzikantai. Renginių spektras itin platus: rengiami įvairūs meistriškumo kursai, edukaciniai renginiai, diskusijos, seminarai, koncertai. Šių susitikimų metu jauni ir talentingi muzikantai turi puikią galimybę pristatyti savo veiklą, surasti partnerių veikiančių toje pačioje srityje, susipažinti su kitų šalių profesionalais, užmegzti pažinčių su įvairiomis koncertų organizavimo, įrašų agentūromis ne tik iš Europos, bet ir iš Artimųjų Rytų.

„Tai didelis įsipareigojimas ir atsakomybė atstovauti Lietuvą, Kauną ir universitetą tokiame reprezentatyviame forume. Tai didelė paskata jauniems muzikantams dar intensyviau ir atsakingiau dirbti“, – sakė orkestro meno vadovas ir dirigentas Robertas Bliškevičius.

Vytauto Didžiojo universiteto kameriniam orkestrui buvo patikėtas pasirodymas reprezentaciniame atidarymo koncerte, kuris vyks Rialto teatre Limasolyje, viename iš didžiausių Kipro kurortų bei kituose renginiuose. Koncerto metu VDU kamerinis orkestras atliks F. Mendelssohno, E. Elgaro ir lietuvių kompozitoriaus A. Malcio kūrinius.

Daugiau informacijos teikia:
VDU kamerinio orkestro direktorė