VDU ir Turku universitetai stiprins bendradarbiavimą

Vasario 6–8 dienomis VDU Tarptautinių ryšių prorektorė Ineta Dabašinskienė ir Rektoriaus padėjėja integracijai Lina Kaminskienė lankėsi Turku universitete (Turku, Suomija) aptarti galimų bendradarbiavimo projektų. Tai ilgametis VDU partneris, su kuriuo ypač daug nuveikta plėtojant Baltijos regiono studijų tinklus ir bendrą jungtinę magistro studijų programą.

Susitikimuose su Turku universiteto prorektore Riitta Pyykkö, Tarptautinės Turku mokyklos direktoriumi Vesa Valkila, Edukologijos fakulteto vadovais ir kitais Turku universiteto bendruomenės nariais buvo aptarta nemažai naujų iniciatyvų regionų studijų srityse, kuriose dirba abu universitetai: Rytų Azijos, Europos (įskaitant ir frankofoniškas šalis) bei Šiaurės Ameriką.

Kitas svarbus vizito tikslas – sustiprinti bendradarbiavimą mokytojų rengimo ir jų kvalifikacijos kėlimo srityse. Suomija – globaliai pripažinta lyderė švietimo srityje, o Turku universitetas – institucija, įvardijama tarp geriausių mokytojų rengėjų, todėl patirties šioje srityje siekiame semtis iš savo srities profesionalų. Taip pat diskutuota kita nemažiau svarbia tema – Suomijos patirtimi konsoliduojant aukštojo mokslo tinklą.

Vizito metu sutarta, kad abu universitetai stiprins bendradarbiavimą humanitarinių, socialinių ir gamtos mokslų tyrimuose, Turku universitetas taps stipriu VDU partneriu kartu rengiant doktorantus mokytojų rengimo kryptyje, prisidės prie dėstytojų didaktikos kompetencijų gerinimo bei konsultuos įvairiais švietimo klausimais.