VDU ir Talino universitetas pasirašė sutartį

2398 2

Šiandien Estijoje susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo mokslo ir studijų srityse pasirašė Vytauto Didžiojo (VDU) ir Talino universitetai. Vakare Estijos Respublikos Prezidentės Kersti Kaljulaid kvietimu VDU rektorius prof. Juozas Augutis taip pat dalyvaus valstybinėje vakarienėje, kuri bus surengta LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės valstybinio vizito proga.

Pasak Prezidentės D. Grybauskaitės, universitetų susitarimas prisidės prie tolesnio Estijos ir Lietuvos mokslininkų bendradarbiavimo ir bus naudingas abiems šalims. „Tai puiki galimybė bendradarbiauti mokslo ir tyrimų srityje. Šiuo metu Lietuvos ir Estijos mokslininkai kartu vykdo beveik 25 ES finansuojamus projektus“, – sakė Lietuvos Prezidentė.

Tikimasi, kad pasirašytas susitarimas ne tik įtvirtins Vytauto Didžiojo ir Talino universitetų ryšius, bet ir taps atspirties tašku platesnės apimties ir glaudesniam Baltijos jūros regiono šalių bendradarbiavimui. Prie įvairių projektų bei bendrų programų planuojama kviesti prisijungti Suomijos, Latvijos, Lenkijos universitetus, taip stiprinant ne tik atskiras partnerystes, bet ir skatinant jungtinius viso regiono problemų mokslo tyrimus ir studijas.

Bendradarbiaujant didžiausią dėmesį numatoma skirti socialinių, humanitarinių ir gamtos mokslų kryptyse. VDU ir Talino universitetų mokslininkai jėgas suvienys tokiose srityse kaip įtraukusis švietimas, mokytojų rengimas, kalbos politika ir švietimas, daugiakalbystė, tarpkultūrinė komunikacija, medijų ir komunikacijos studijos, informacinis raštingumas, socialinės politikos, tarptautinių santykių, propagandos ir saugumo, Baltijos regiono studijos.

Susitarime numatomi mokslininkų, dėstytojų ir studentų mainai, jungtiniai tyrimai, dalijimasis mokslo ištekliais ir kitos bendradarbiavimo formos. Taip pat planuojama vykdyti bendrą Baltijos vasaros universiteto projektą.

Komentarai

Lukas

Baltijos vasaros universitetas - idomi ideja, bet kas tai?

Vytauto Didžiojo Universitetas

Sveiki, Lukai, Baltijos vasaros univeritetas yra vasaros kursai, skirti daugiausiai užsieniečiams. Daugiau informacijos rasite: http://balticsummeruniversity.com/