VDU 25-mečio proga – pašto ženklas

Universitetui minint 25-ąsias atkūrimo metines, Lietuvos paštas išleido šiai progai skirtą pašto ženklą „Atkurtajam Vytauto Didžiojo universitetui – 25 metai“. Apyvartoje jis pasirodė nuo kovo 8 dienos.

Dailininko Domanto Vildžiūno sukurtame pašto ženkle pavaizduotas VDU logotipas – soste sėdintis Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Pašto ženklas bus išleistas 80 tūkst. egzempliorių tiražu, jo nominalas – 1,55 Lt.

Išleidimo dieną šiuo pašto ženklu apmokama korespondencija Kauno centriniame pašte buvo antspauduojama proginiu pirmosios dienos datos spaudu. Kartu su ženklu buvo išleistas pirmosios dienos vokas.

Vytauto Didžiojo universiteto istorijos pradžia laikomi 1922-ieji metai, kai reorganizavus iki tol Kaune veikusius Aukštuosius kursus buvo įkurtas Lietuvos universitetas – tuo metu vienintelė lietuviška aukštoji mokykla. Ji tapo gyvybiškai svarbiu šalies kultūros, mokslo bei modernios, laisvos intelektualinės minties židiniu.

1930 m. minint Vytauto Didžiojo 500 metų mirties sukaktį, Lietuvos universitetui Kaune buvo suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto vardas. 1950 m. sovietų valdžiai universitetą uždarius, VDU akademinė tradicija plėtota išeivijoje, o 1989 m. bendromis Lietuvos ir diasporos mokslininkų pastangomis Vytauto Didžiojo universitetas buvo atkurtas.

AB „Lietuvos paštas“ inf.