Universiteto gimtadienio proga – iškilmingi renginiai

Vasario 14 d., ketvirtadienį, VDU vyko renginiai, skirti universiteto įkūrimo progai paminėti: Katalikų teologijos fakultete atidaryta Profesoriaus Prano Dovydaičio auditorija, o Didžiojoje auloje įteikti diplomai ir ženklai 2012 m. disertacijas apgynusiems daktarams bei regalijos VDU garbės daktarams.

Tradicinė šventinė programa prasidėjo 10 val. VDU Katalikų teologijos fakultete (Gimnazijos g. 7, II a.), kur vyko Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro, Ministro pirmininko Profesoriaus Prano Dovydaičio auditorijos atidarymo iškilmės. Pranas Dovydaitis – teisininkas, filosofijos mokslų daktaras, profesorius, aktyvus visuomenės veikėjas. Nuo 1922 m. jis dėstė Lietuvos (vėliau Vytauto Didžiojo) universitete, vadovavo Religijų istorijos katedrai, nuo 1927 m. – profesorius, 1935 m. apgynė filosofijos mokslų daktaro disertaciją. Universitete jis taip pat ėjo Senato sekretoriaus bei Teologijos-filosofijos fakulteto sekretoriaus pareigas.

11 val. šventę pratęsė iškilmingas VDU Senato posėdis Didžiojoje auloje, kurio metu VDU daktarams, apgynusiems disertacijas 2012 m., įteikti daktaro diplomai ir ženklai. Posėdyje taip pat pagerbti jaunieji mokslininkai bei nusipelnę universiteto darbuotojai, įteiktos VDU Garbės stipendijos bei Nepriklausomybės akto signataro Jono Smilgevičiaus stipendijos. Specialų pasirodymą susirinkusiems surengė VDU Muzikos akademijos studentai.

Renginius vainikavo VDU garbės daktaro regalijų įteikimas. Iškilmėse pasveikinti keturi universiteto garbės daktarai: Liublino universiteto (Lenkija) profesorius, kunigas, kan. Marekas Chmielewskis, išeivijos mokslininkė, literatūrologė prof. dr. Violeta Kelertienė, istorikas, heraldikos ir sfragistikos mokslininkas doc. dr. Edmundas Rimša bei Liuveno katalikiškojo universiteto profesorius, vadybos ir operacijų valdymo tyrėjas prof. Pierre’as Semalas.

Daugiau apie svarbiausius VDU istorijos faktus kviečiame skaityti skiltyje „VDU istorija“.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) ir Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažus bei Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą.