Universitete – prof. L. Gudaičio knygos „Noriu klysti: atosūkiai į XX amžiaus spaudą“ sutiktuvės

Spalio 11 dieną, antradienį, 16 val. Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių literatūros katedra kviečia į profesoriaus Leono Gudaičio knygos „Noriu klysti: atosūkiai į XX amžiaus spaudą“ sutiktuves, kurios vyks VDU Istorijos menėje (K. Donelaičio g. 58).

Sutiktuvėse kartu su autoriumi dalyvaus VDU Lietuvių literatūros katedros vedėja doc. dr. Dalia Kuizinienė, lektorė doc. dr. Aurelija Mykolaitytė, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešosios komunikacijos katedros vedėja, docentė Kristina Juraitė bei kiti VDU bendruomenės nariai.

„Noriu klysti“ yra devintoji profesoriaus L. Gudaičio knyga. Didžiausias dėmesys šioje knygoje yra skiriamas spaudos ir knygotyros istorijai, neatrastiems, iki šiol neišryškintiems lietuvių kultūros istorijoms faktams. Knygos anotacijoje rašoma: „Autoriui būdinga nežinomų faktų, neskelbtų dokumentų, naujų analizės rakursų paieška. Ji prisodrina pasakojimus intriguojančių netikėtumų, negirdėtų žinių ir suteikia tekstams išliekamosios vertės“.

Knygą sudaro ne tik akademiniai L. Gudaičio tekstai, jie persipina su memuariniais bei biografiniais autoriaus faktais, jie sudaro vienovę, analizuojamai temai suteikia gyvumo. Šios savo knygos biografiškumo autorius neslepia, knygos pratarmėje sakydamas: „Nesistengiau jų ryškinti, bet ir neslopinau savęs supratęs, kad neįmanoma pabėgti nuo savęs. Todėl nesistebėkite, kad visa tai, kas netilpo mokslinio pažinimo ribose, virto mano gyvenimo ir kūrybinės veiklos detektyvais”.

Prof. Leonas Gudaitis – Lietuvos literatūros tyrinėtojas, VDU Lietuvių literatūros katedros profesorius. 1958 m. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Iš pradžių dirbęs laikraštyje „Kauno tiesa“, vėliau daugiau kaip du dešimtmečius paskyrė žurnalo „Nemunas“ redakcijai.

Nuo 1994 m. profesorius dėsto Vytauto Didžiojo universitete, o 1995–2003 m. ėjo Lietuvių literatūros katedros vedėjo pareigas. 2002 m. jam suteiktas profesoriaus vardas. 1994 – 2006 m. L. Gudaitis buvo VDU  leidinio „Darbai ir dienos“ mokslinis redaktorius. Profesorius yra išleidęs gausia ir nauja faktologija paremtų straipsnių rinkinių, parengęs  literatūros ir žurnalistikos istorijai svarbių leidinių.

Daugiau informacijos teikia:
VDU Lietuvių literatūros katedros vedėja