Tradicinėje Azerbaidžano šventėje – įdomi pažintis su šios šalies kultūra

Kovo 21 d., pirmadienį, 19 val. K. Donelaičio g. 62 („Grand Café“) Vytauto Didžiojo universitete studijuojantys Azerbaidžano piliečiai švęs tradicinę pavasario šventę „Novruz“ („Naujoji diena“) – esate labai laukiami įdomiai paminėti gamtos atgimimą ir susipažinti su šios šalies tradicijomis.

„Šventės išvakarėse mūsų tautiečiai valo namus, skalbia rūbus ir puošiasi. Puošia ne tik savo būstus, bet ir gatves. Švęsti „Novruz“ galima tik būnat švariems (ne tik kalbant apie išorę, bet ir apie vidų – jausmus, mintis)“, – pasakojo VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete studijuojantis Samiras Musayevas (Samir Musayev). Anot jo, pagrindinis „Naujosios dienos“ simbolis yra  „səməni“– patiekalas iš kviečių, simbolizuojantis švelnumą, gerumą ir nekaltumą, be kurio ši šventė nėra įmanoma.

„Labai kviečiame švęsti šią šventę kartu su mumis ir susipažinti su mūsų tradicijomis, kultūra, tradiciniais patiekalais ir saldumynais. Taip pat žadame ir siurprizų“, – teigė renginio organizatoriai.