Susitikime – vaizdo pasakojimai apie Amerikos lietuvių gyvenimą

Susitikimo metu su kino dokumentininku, režisieriumi Arvydu Reneckiu, vyks jo sukurtų filmų „Marius Katiliškis – iš prisiminimų“ ir „Lietuvių tautinės kapinės“ ištraukų peržiūra ir diskusija apie kino juostų atsiradimo istoriją, išeivijos kino paveldą bei dokumentinio vaizdinio pasakojimo kūrimą. Susitikimas vyks vasario 8 d., ketviradienį,  16 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje, S. Daukanto g. 25, III aukšte. Svečią kalbins istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius.

Arvydas Rencekis nuo 1989 metų tapo Amerikos lietuvių gyvenimo kino metraštininku ir šia tema sukūrė daugiau nei dešimt dokumentinių filmų. Nuo 1995 iki 2008 metų dirbo Amerikos lietuvių televizijoje, kur parengė daug reportažų apie JAV lietuvių gyvenimą. Filmavo lietuvių bendruomenių šventes ir kasdienybę. A. Reneckio filmų herojai ir išeiviškųjų patirčių  pasakotojai – Prezidentas Valdas Adamkus, Marius Katiliškis, Stasys Lozoraitis jaunesnysis, Kazys Bradūnas, Adolfas Damušis, Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis ir kiti.  Čikagoje gyvenantis kino dokumentininkas šiuo metu vieši Lietuvoje, čia renka medžiagą būsimajam filmui apie JAV lietuvių pagalbą kuriantis Lietuvos valstybei.