Praktika su VDU Mobilumo stipendija

VDU remiama programa studentų praktikai įmonėje ar organizacijoje užsienio šalyje, kuri nepriklauso Europos Sąjungoje. Ši tarptautinė praktika suteikia studentui galimybes prisitaikyti prie darbo rinkos reikalavimų, sustiprinti profesinius įgūdžius, susipažinti ir išplėsti supratimą apie pasirinktos šalies ekonomiką, socialinę sistemą bei kultūrą.

Atrankos anketą 2017 m. praktikai su VDU mobilumo stipendija galite pateikti iki 2016 m. gruodžio 9 d. užpildydami elektroninę paraišką, kurią galite rasti čia.

Bendroji informacija

1. Praktikos trukmė nuo 1 iki 3 mėn.
  2. Paraiškos studentų praktikai priimamos tris kartus per metus (rugsėjo, vasario ir balandžio mėn.).
  3. Praktiką galima atlikti visame pasaulyje išskyrus ES ir ELPA šalis.

Atranka

Atranka vyksta dviem etapais:

I etapas: iki numatyto termino pildoma el. anketa.
II etapas: atitikus pirminius atrankos kriterijus kandidatai el. paštu kviečiami į motyvacinį pokalbį su praktikos atrankos komisija.
Atrankos rezultatai skelbiami VDU svetainėje vdu.lt. Atrinkti studentai apie rezultatus informuojami el. paštu.

Atrankose gali dalyvauti dieninių, nuolatinių ir ištęstinių studijų studentai, kurie praktiką atlikti planuoja esamoje studijų pakopoje (kurioje dabar mokosi ir kurioje studijuodami planuoja vykti į praktiką).

Ne ES piliečiai prieš vykdami į praktiką privalo turėti laikiną ar nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje.

Atrankos dokumentai:

Pirmenybė atrankoje suteikiama:

• Studentams, kurių studijų programoje yra numatyta praktika;
  • Studentams, kurie pirmą kartą dalyvauja konkurse.

Atrankos kriterijai:

• Studento motyvacija;
  • Geros užsienio kalbos, kuria bus atliekama praktika, žinios;
  • Praktikos atitikimas studijų programai;
  • Studento darbo, studijų, stažuočių, dalyvavimo tarptautiniuose akademiniuose projektuose, visuomeninėje veikloje patirtis užsienyje ir Lietuvoje;
  • Studijų rezultatai.

Stipendijos

Šalių grupė Šalis Stipendijos dydis
I mobilumo programų stipendija Australija, Argentina, Ekvadoras, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Japonija, Izraelis, Naujoji Zelandija,Korėja, Venesuela, Singapūras, Brazilija, Meksika, Indonezija, Malaizija, Indija, Taivanas 600 EUR / mėn.
II mobilumo programų stipendija Airija, Azerbaidžanas, Danija, Islandija, Lichtenšteinas,Kinija, Prancūzija, Vokietija, Belgija, Suomija, Švedija, Norvegija, Šveicarija, Liuksemburgas, Jungtinė Karalystė, Tailandas 500 EUR / mėn. praktikai
III mobilumo programų stipendija Austrija, Graikija, Ispanija, Italija, Nyderlandų Karalystė, Kazachstanas, Kipras, Malta, Portugalija, Rusija, Pakistanas 450 EUR / mėn. praktikai
IV mobilumo programų stipendija Armėnija, Baltarusija, Bulgarija, Gruzija, Čekija, Estija, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Turkija, Vengrija, Ukraina, Turkija 350 EUR / mėn. praktikai

Plačiau: Mobilumo stipendijų skyrimo tvarkos aprašas.

Daugiau informacijos

• Tarptautinių ryšių tarnyba