1. Mažiau galimybių turintys studentai
Studentai (ir absolventai praktikos atveju), vykstantys:
Grupės: | Studentai Tarptautinių ryšių departamentui privalo pristatyti atitinkamus dokumentus: |
Asmenys, turintys teisę gauti arba gaunantys socialinę pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą arba atitinkamą įstatymą asmens pilietybės šalyje. | Pažyma apie gaunamą soc. paramą (išduotą savivaldybės / seniūnijos, kurioje gyvena arba socialinės rūpybos ar socialinių paslaugų skyriaus) ar atitinkamas dokumentas (-ai) iš asmens pilietybės šalies. Dokumente nurodytas laikotarpis, kurio metu gaunama soc. parama, turi persidengti su Erasmus+ studijų laikotarpiu. |
Asmenys, turintys teisės aktų nustatyta tvarka nustatytą neįgalumą. | Neįgaliojo pažymėjimas ar pažyma iš gydymo įstaigos. |
Ne vyresni kaip 25 metų asmenys, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę. | Mirties liudijimai, teismo ar kiti sprendimai; vaikų globos namų pažyma. |
Asmenys, turintys mažametį (-čius) (iki 12 metų) vaiką (-us). | Vaiko (-ų) gimimo liudijimas (-ai). |
Pabėgėliai. | Sprendimas dėl prieglobsčio suteikimo Lietuvoje arba Leidimas nuolat gyventi Lietuvoje pagal UTPĮ4 53 str. 1 d. 7 p. |
Ukrainos piliečiai, studijuojantys VDU Rusijos sukelto karo Ukrainoje metu. | Ukrainos piliečio paso kopiją. |
1.1 Asmenų priskyrimas mažiau galimybių turinčių asmenų grupei
Asmuo, norintis būti priskirtas mažiau galimybių turinčių asmenų grupei, VDU „Erasmus+“ programos koordinatoriui ne vėliau kaip likus 1 (vienam) mėnesiui iki mobilumo pradžios turi pateikti prašymą bei priklausymą vienai iš 1-ame skyriuje nurodytų grupių įrodantį dokumentą (-us).
Asmenys turi teisę pateikti 1-ame skyriuje neįvardintus dokumentus, pagrindžiančius jų priklausymą vienai iš 1-ame skyriuje nurodytų mažiau galimybių turinčių asmenų grupių.
Dokumentai pateikiami lietuvių arba anglų kalba (vertimas turi būti patvirtintas notariškai arba patvirtintas vertimų biuro).
Dėl dokumento tinkamumo priskirti asmenį mažiau galimybių turinčių asmenų grupei sprendžia VDU „Erasmus+“ programos koordinatorius, tvirtina VDU „Erasmus+“ institucinis koordinatorius.
Jei koordinatorius priima neigiamą sprendimą, asmuo ne vėliau kaip per 14 (keturiolika) kalendorinių dienų gali pateikti papildomus dokumentus ar teikti skundą. Skundą nagrinėja Rektoriaus sudaryta komisija.
2. Studentai su negalia
Studentai su negalia, turi galimybę gauti ne tik „mažiau galimybių turinčių asmenų papildomą stipendiją (žr. aukščiau)“, bet ir papildomą finansavimą mobilumo laikotarpiui remiantis realiai patirtomis išlaidomis. Finansavimas pagal realias patiriamas išlaidas skiriamas tokiems poreikiams finansuoti, kurie atsiranda dėl studento turimos negalios, pvz. studijų ar praktikos metu užsienyje būtini mokami apsilankymai pas gydytoją, speciali dieta, poreikis specialiai pritaikytai gyvenamajai vietai ir pan. Šioje lentelėje galite matyti dėl ko anksčiau kreipėsi ir kam lėšas gavo VDU studentai.
Studentai su negalia, norintys gauti papildomą finansavimą pagal realiai patirtas išlaidas, reikiamus dokumentus turi pateikti ne vėliau nei likus 6 savaitėms iki „Erasmus+“ studijų ar praktikos laikotarpio pradžios. Daugiau informacijos rasite čia.
Papildoma stipendija mažiau galimybių turintiems mobilumo dalyviams bei finansavimas pagal realias išlaidas neturi būti naudojamas toms pačioms prekėms ar paslaugoms įsigyti.
Studentai su negalia (darbingumo lygis 0–45 % ), vykstantys „Erasmus+“ studijoms ar praktikai, nepraranda galimybės gauti universiteto bei Valstybinio studijų fondo jiems teikiamos finansinės paramos (išmoka specialiesiems poreikiams tenkinti, socialinė stipendija, tikslinė išmoka). Ši finansinė parama yra mokama tokia pačia tvarka, kaip ir studijų VDU metu.
3. Priimančios institucijos galimybės priimti mainų studentus su negalia
Išsirinkę priimančią instituciją, galite kreiptis tiesiogiai į jos tarptautinių ryšių skyrių ir pasiteirauti ar ši institucija yra pasiruošusi / pritaikyta priimti studentus su negalia (siekdami gauti kuo tikslesnę informacija, kuo detaliau nurodykite kokio pritaikymo reikia Jūsų atveju). Dalis universitetų šią informaciją skelbia internete, ją galite rasti šiuose interneto puslapiuose: „Inclusive mobility“ ir „EUni4ALL–NETWORK“.
Jie reikėtų pagalbos ar turėtumėte klausimų – kreipkitės į VDU „Erasmus+“ koordinatorius el. paštu erasmus@vdu.lt
Tarptautinių ryšių departamento darbuotojų kontaktus galite rasti čia