Šiemet „IFtorinoje“ – rekordinis dalyvių skaičius

Vasario 1 d. VDU Informatikos fakultetas kvietė į tradiciniu tapusį renginį „IFtorina“, kuriame susirinko itin gausus būrys moksleivių ir mokytojų. Tai – informatikos bei matematikos viktorina, skirta vyresniųjų klasių moksleiviams, ir seminarų bei praktinių mokymų diena mokytojams.

„Besikandžiojantis žiemos šaltukas? Savaitgalio tingulys? Tai – tikrai ne argumentai atsisakyti šaunios pramogos ir naujos patirties!“, – tikino organizatoriai ir neliko neišgirsti: šiais metais renginyje dalyvavo daugiau nei 140 moksleivių.

„Aštuntoji „IFtorina“ pritraukė rekordinį dalyvių skaičių. Tai rodo, kad jaunų žmonių susidomėjimas informatika ir matematika vis auga. Džiaugiamės, kad turime progą tiek moksleiviams, tiek mokytojams pristatyti IT naujoves. Moksleiviams tai – dar ir unikali patirtis: jie ne tik išbando jėgas įvairiose rungtyse, bet ir susipažįsta su studentišku gyvenimu, universiteto aplinka“ – apie viktoriną pasakojo VDU Informatikos fakulteto prodekanė doc. Sigita Pečiulytė.

Šiemet moksleiviai išbandė jėgas įvairiausiose rungtyse: programa „Photoshop“ kūrė makiažą, gelbėjo labirinte paklydusius robotus, žaidė „Kinect“ žaidimus, surinkinėjo kompiuterius, programavo grafinius/animacinius elementus, sprendė įvairius matematinius galvosūkius, rungėsi estafetėse, gilino žinias VDU dėstytojo Vytauto Barzdaičio paskaitoje „Programavimas kitaip“, IF magistranto Edgaro Ščiglinsko padedami susipažino su virtualios realybės kūrimo technologijomis.

Renginio pabaigoje moksleiviai ir mokytojai susitiko su ypatingu svečiu – tarsi iš fantastinio filmo ekrano nužengusiu robotuku, pakerinčiu ne tik savo miela išvaizda, bet ir plastiškais judesiais, įspūdingais gebėjimais: vaikščioti, dainuoti, šokti, palaikyti pokalbį.

Be to, moksleiviams buvo suteiktos galimybės pasitikrinti savo pasirengimą valstybiniams informacinių technologijų ir matematikos egzaminams. „Renginys puikus! Vyksta komandinis darbas, į komandas suburti panašaus amžiaus, bendrų interesų siejami žmonės – mums tikrai įdomu!“ – neslėpė džiaugsmo vienas iš dalyvių, Kauno rajono Babtų gimnazijos moksleivis Lukas Urbonas.

„IFtorinos 2014“ nugalėtojai

• I vieta – VšĮ Kauno technologijos universiteto, Kauno Antano Smetonos, VšĮ Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ ir Kauno „Aušros“ gimnazijų komanda.
  • II vieta – VšĮ Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“, VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijų komanda.
  • III vieta – Raseinių rajono „Ariogalos“ gimnazijos komanda.

Papildomi apdovanojimai komandoms skirti už atskiras rungtis. Daugiau informacijos apie komandas, nugalėtojus, renginio akimirkas galima rasti „IFtorinos“ tinklalapyje.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *