Projektas „Multilingual Lithuania“ įgauna pagreitį

1649

Šiuo metu projekte „Multilingual Lithuania“ mokoma net septynių kalbų – ispanų, turkų, latvių, prancūzų, japonų, vokiečių bei rusų. Projekte dalyvaujantys studentai iš užsienio galėjo ne tik tapti dėstytojais, bet ir mokyti savo kalbos įvairesniais būdais.

Prieš projekto pradžią buvo paskelbta registracija į kalbų paskaitas. Kai kurios kalbos – pavyzdžiui, ispanų, prancūzų ir turkų – susilaukė tokio didelio susidomėjimo, kad net ne visi norintieji pateko į kalbų grupes.

Neliko pamirštos ir nedidelių šalių kalbos – tarp jų ir mūsų kaimynų latvių. Iš Latvijos į VDU pagal „Erasmus“ programą atvykusi studentė Ilzė sakė, kad iš pradžių baiminosi, jog neatsiras daug norinčių mokytis jos gimtosios kalbos, nes ji nėra populiari. Tačiau įvyko atvirkščiai – dabar mergina savo kalbos grupėje turi net 16 studentų. Nors iš pradžių Ilzei ir buvo keista mokyti, tačiau dabar ji tuo mėgaujasi. Studentės teigimu, ji pradeda suprasti, kad dėstytojų darbas nėra toks jau ir lengvas: reikia akylai stebėti auditorijoje vykstančią situaciją, daug ruoštis prieš paskaitas bei visada ateiti laiku, nes studentai jos laukia.

Kita studentė iš Prancūzijos, Juliane, noriai dalijosi savo patirtimi mokant studentus: „Bandau sugalvoti įvairiausių žaidimų, pristatymų, diskusijų – visko, kas susiję su mano dėstoma tema“, – sako ji. Grįžusi į Prancūziją, Juliane žada šį projektą įgyvendinti ir Paryžiuje.

Studentas Yakupas, mokantis vokiečių kalbos, taip pat atskleidė savo studentų mokymo metodus: „Aš visada pasiruošiu pristatymą bei keletą užduočių. Stengiuosi klausinėti studentus ir taip tikrinti, ką jie jau išmoko ir prisimena, o ką dar reikia pakartoti. Jaučiu, kad ne tik mokau, bet ir pats mokausi. Tobulinu savo viešosios kalbos įgūdžius, išmokstu derintis prie mano mokomų studentų. Žinau, jog tai pravers ateityje!“, – džiaugėsi projekto dalyvis.

Kadangi projektas „Multilingual Lithuania“ sulaukė didelio užsienio ir Lietuvos studentų susidomėjimo bei daug gerų atsiliepimų, organizacija ESN VMU tikisi, kad šį projektą Vytauto Didžiojo universitete pavyks tęsti ir kitą pusmetį, taip padedant studentams mokytis naujų kalbų kitaip.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus