„Pavasario festivalis“ – atgaiva protui ir sielai

Gegužės 15–17 dienomis vyks jau dvyliktasis tradicinis „Pavasario festivalis“, skirtas visai Kauno bendruomenei. Kaip įprasta, VDU Studentų atstovybės organizuojamas festivalis pasiūlys nepaprastai daug įvairių renginių – garsių atlikėjų koncertus, mainų ir kraujo donorystės akcijas, susitikimus su žinomais Lietuvos politikos, kultūros veikėjais ir daug kitų įdomybių.

Pirmąją festivalio dieną, gegužės 15-ąją, trečiadienį, organizatoriai kvies studentus parodyti savo pilietiškumą. VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52) visą dieną tęsis kraujo donorystės bei daiktų mainų akcijos, socialinė akcija „Ei, studente, visi mes lygūs“ ir tradicinė gyvoji biblioteka, kurioje knygas atstoja gyvi žmonės su savomis istorijomis, o skaitymą – intriguojantys pokalbiai. Sporto mėgėjai galės dalyvauti krepšinio turnyre „PF 3×3“ prie Centrinių rūmų, o norintys prisiminti vaikystę – pūsti didžiulius muilo burbulus „Vėjo pakavime“ Vienybės aikštėje.

Universitete visą dieną taip pat vyks viešos paskaitos, susitikimai su autoritetingais Lietuvos žmonėmis ir kultūros veikėjais – tai galimybė iš pirmų lūpų išgirsti pilietiškumo ir gyvenimo pamokų, išmokti, kaip suderinti iš pirmo žvilgsnio nesuderinamas veiklas. Susitikimus su miesto bendruomene surengs „radistai“ Jonas ir Rolandas, Svaras („G&G Sindikatas“), Pushaz, universiteto dėstytojai Vytautas Liesionis, Benas Ulevičius, Rūstis Kamuntavičius, projekto „Misija Sibiras“ komanda ir kiti įdomūs žmonės.

Trečiadienio renginius vainikuos festivalio atidarymo koncertas 19 val. Vienybės aikštėje – nemokama gyvo garso fiesta pačioje Kauno širdyje. Čia pasirodys būrys garsiausių ir mylimiausių Lietuvos muzikos atlikėjų: „G&G Sindikatas“, „Skamp“, „Fitzgeralds“, „The Local Legends“, Alice Way ir kt.

Antroji „Pavasario festivalio“ diena, gegužės 16-oji, bus skirta protui ir sielai: universitete vyks knygų turgus, susitikimai su Lietuvos rašytojais, šurmuliuos VDU akademinių organizacijų forumas. Vakarėjant, 19 val. – festivalio naujiena: „Teatras netradicinėse erdvėse“. Centrinių rūmų kiemelis pavirs tikra improvizacinio teatro oaze, į kurią pakliuvusieji galės tapti spektaklio dalimi – pasirodymą surengs jauna, bet profesionali teatro trupė „Impro 241“. 21 val. jaukioje „Punto Jazz“ palėpėje vyks tradicinis „Gitarų vakaras“, kur stygas brazdins ne tik universiteto bendruomenės nariai, bet ir roko grupė „Skyders“.

Paskutinę festivalio dieną, gegužės 17-ąją, nuo 10 val. VDU III-iuose rūmuose vyks įvairios kūrybinės dirbtuvės – čia bus galima mokytis lankstyti origami, šokti pilvo šokį, groti gitara, mokytis užsienio kalbų ir t. t. Netrūks ir iškilmingų ceremonijų – Didžiojoje auloje 11 val. bus surengta naujojo Studentų atstovybės prezidento Justino Petkaus inauguracija. Vidurdienį Vienybės aikštėje prasidės orientacinės varžybos „Fotosprintas“ – pirmą kartą organizuojamas renginys, kuris padės dalyviams dar geriau pažinti Kauno miestą.

Festivalio uždarymas vyks 20 val. klube „Nautilus“ (Savanorių pr. 124) – čia bus triukšmingai paminėtas VDU Studentų atstovybės 19-asis gimtadienis, muzika pasirūpins žinomi šalies didžėjai ir atlikėjai, šokiai ir linksmybės tęsis iki ryto.

Kviečiame dalyvauti festivalyje!

Festivalio programa