Mokslo festivalyje išbandysime naujausias technologijas

1833

Rugsėjo 10-19 dienomis dešimtyje Lietuvos miestų vyks technologijų ir mokslo šventė, dvyliktasis nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“, kuriame lauks net 300 nemokamų renginių, žadinančių smalsumą ir skatinančių inovacijų pritaikymą ateities versle.

Kaune festivalis vyks penktadienį ir šeštadienį – rugsėjo 11 ir 12 dienomis. Dalyvius į ekspediciją Kauno Tvirtovės VII-ajame forte kvies šalies mokslininkai, mokyklos, universitetai, policijos, kariuomenės atstovai ir kiti dalyviai. Lankytojai ne tik susipažins su pastarųjų metų mokslo pasiekimais bei aktualiausiomis naujovėms, tačiau ir patys praktiškai išbandys įvairias technologijas, atliks eksperimentus bei diskutuos su žinomais įvairių mokslo sričių specialistais.

Mokslinė fantastika, pavirtusi tikrove

VII-ajame forte (Archyvo g. 61) eksperimentinę multimedijos erdvę „Reali virtualybė ir virtuali realybė“ abiems dienoms atvers Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Informatikos fakultetas. Čia bus galima susipažinti su tuo, kas praeityje atrodė kaip mokslinė fantastika, o šiandien tapo realybe – pažvelgti į ateities technologijas jau šiandien.

VDU atstovai pristatys ne vieną stebinančią mokslininkų sukurtą naujovę – virtualios realybės šalmą, mintimis valdomą kompiuterį, dirbtinį intelektą demonstruojančius robotus ir gestikuliatorių.

„Gestikuliatorius“ – tai gestais valdomas kompiuteris, kuriam nereikia nei pelės, nei klaviatūros. Jo dėka natūraliais rankų judesiais galima „imti“ virtualius objektus. Festivalio metu kviesime išbandyti skulptoriaus gebėjimus, virtualiame molio gabalėlyje specialiu įrenginiu lipdant savo kūrinį. Nors tai atrodo kaip žaidimas, tačiau tokie ir panašūs įrenginiai aktyviai taikomi mokslo srityje. Pavyzdžiui, būsimieji chirurgai praktikuojasi atlikdami virtualias operacijas“, – tvirtino VDU Multimedijos laboratorijos vadovas Egidijus Vaškevičius.

VDU studentai ir dėstytojai turi džiugią naujieną ir žaidimų gerbėjams – festivalio metu bus pristatomas retrožaidimų terminalas, priminsiantis muziejaus ekspozicijos vertus klasikinius žaidimus. Festivalyje taip pat vyks eksperimentai, kurių metu virtualūs objektai virsta realiais, o realūs – virtualiais. Bandymų rezultatai leis žvelgti į nuskaitytus trimačius realių žmonių modelius ir pagamintas jų trimates statulėles, istorinių objektų maketus bei tarpukario Kauno senamiesčio trimatį interaktyvų modelį.

Pristatys gamtos mokslų ir menų naujoves

Neabejingi gamtos mokslams turėtų nepraleisti festivalio renginių, kuriuos rugsėjo 11-12 d. VII-ajame forte (Archyvo g. 61) rengia VDU Kauno botanikos sodas kartu su Gamtos mokslų fakultetu. Lankytojai susipažins su smalsuoliams skirta NSO laboratorija, vaistiniais aromatiniais augalais, kraujasiurbių ektoparazitų (erkių ir uodų) platinamais pavojais žmogaus ir gyvūno sveikatai, galės išsitirti geriamų skysčių kokybę, paragauti Botanikos sode išaugintų uogų.

Rugsėjo 11-ąją festivaliui skirtuose renginiuose VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7) su moderniausių technologijų pritaikymu mene supažindins Menų laboratorija.

„Menų laboratorijos lankytojai trumpam taps menininkais ir meno kritikais. Čia išbandysite save skirtingose meno srityse – mokysitės profesionaliai fotografuoti ir kurti videofilmus. Po užsiėmimų sugebėsite kūrybiškiau pažvelgti į aplinką, geriau suprasti šiuolaikinį meną“, – paaiškino VDU Menų fakulteto prodekanė Rūta Mažeikienė. Laboratorijos užsiėmimai bus skirti fotografijai, filmavimui ir montavimui bei meno kritikai.

Diskutuos apie Vokietijos ir Lietuvos mainų kelius

VDU Germanistikos ir romanistikos katedra kviečia dalyvauti renginyje „Santakos: lietuvių ir vokiečių pirklių susiėjimas“, kuris vyks Perkūno name (Aleksoto g. 6) rugsėjo 11 d., 12.30 val. ir 14.00 val.

Tai žaismingos pamokėlės visiems, norintiems „prisiliesti“ prie vokiečių kalbos ir pajusti senąją Hanzos laikų dvasią.  Pamokėlės vyks vokiečių ir lietuvių kalba, todėl jose gali dalyvauti ne tik tie, kurie jau mokosi vokiečių kalbos, bet ir jos niekada nesimokę.  Pamokėles organizuoja ir veda DAAD lektorius C. Irsfeld, Heidelbergo universiteto studentė S. Nietzki, VDU lektorė S. Žvaliauskienė bei VDU Germanistikos ir romanistikos katedros studentės.

Vėliau, nuo 16 val., Perkūno name vyks intelektuali diskusija „Santakos: Vokietijos ir Lietuvos mainų keliai nuo Hanzos iki šių dienų“.

Kauno Perkūno namas puikiai reprezentuoja Šiaurės Vokietijos kultūrą, Kauno miesto ryšius su Hanzos prekybos sąjunga, vokiečių ir lietuvių prekybos ir kultūrinius kontaktus. Neformalioje diskusijoje su garsiais Kauno menininkais ir visuomenės veikėjais VDU Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė Rūta Eidukevičienė aptars vis didėjančią šių dienų Vokietijos reikšmę bendrame europiniame kontekste, vokiečių ir lietuvių kultūros ryšius. Klausytojai ne tik naujai atras vis dar mažai pažįstamą vokiškąjį Kauną, tačiau sužinos apie aktualias bendradarbiavimo galimybes, galės pasidalinti asmenine patirtimi ir užduoti rūpimus klausimus. Vakarą užbaigs vokiškų patiekalų degustacija.

Dalyvauja Nacionalinio Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas, Kauno šokio teatro meno vadovė Birutė Letukaitė, dailininkas Eimutis Markūnas, žurnalistas Mykolas Jurgis Drunga. Renginį organizuoja Germanistikos ir romanistikos katedra.

Teisės fakultete – teismo inscenizacija

Rugsėjo 12 d., 13 val., intriguojantį, teatrališką ir kartu švietėjišką bei intelektualų renginį suorganizuos VDU Teisės fakultetas (Jonavos g. 66-206) – čia bus inscenizuotas teismas, kuriame dalyviai turės galimybę pabūti prisiekusiaisiais ir kartu su teisėjais, prokurorais ir advokatais spręsti klasikinę tramvajaus žmogaus dilemą.

„Kviečiame ne tik stebėti, bet ir dalyvauti realiame procese, pažinti teisinę logiką, įvertinti prisiekusiųjų instituto ypatumus, proceso dalyvių argumentų svarumą bei patiems pajusti sprendimo priėmimo sudėtingumą“, – dalyvius kviečia viena iš renginio organizatorių, Viešosios teisės katedros asistentė Simona Žižienė.

Plačiau apie festivalį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus