Lietuvos sinagogos – prancūzų menininko akimis

Rugsėjo 28 d., pirmadienį, 17.30 val., VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7-207) vyks susitikimas su prancūzų menininku Gilles Vuillard. Renginyje bus rodomas jo eksperimentinis dokumentinis filmas apie Lietuvos sinagogas.

G. Vuillard kūryba atsiskleidžia per kino meną, muziką, poeziją, fotografiją, tapybą, piešimą. 14 metų Kaune praleidęs menininkas labai susidomėjo Lietuvos medine architektūra ir daugybę valandų tapė Žaliakalnio peizažus bei apleistas medines sinagogas. Jis dėjo visas pastangas, kad daugiau dėmesio būtų skiriama šiam vertingam Lietuvos paveldui, kuris dažnai lieka beveik nepastebėtas lietuvių ir kuriam nuolatos gresia pavojus išnykti nuo ugnies, drėgmės ir dėl žmonių abejingumo.

Šiemet, prieš įsikurdamas Berlyne, Gilles Vuillard sukūrė trumpametražį eksperimentinį dokumentinį filmą apie nykstančias sinagogas, užmirštas Lietuvos miesteliuose ir kaimuose. Šiame kūrinyje, kuriam autorius komponavo ir dalį muzikos, perteikiama G. Vuillard kūrybinė koncepcija „kino menas kaip laisvė“, kuri siūlo kitokią sampratą negu prancūzų etnografinio kino meistro Jean Rouch „kino menas kaip tikrovė“ ir Jono Meko „kino menas kaip poezija“.

Maloniai kviečiame atvykti į filmo peržiūrą ir su menininku pasidalyti savo įspūdžiais.

Pokalbiai vyks anglų ir lietuvių kalba.

Renginį organizuoja VDU Germanistikos ir romanistikos katedra bei VDU Menų fakultetas.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *