Lietuvių ir estų intelektualai aptarė Europos ateitį

Kaune prasidėjo viešų diskusijų-susitikimų ciklas „Pakalbėkime apie Europą ir mus“, kuriuo siekiama paskatinti Lietuvos intelektualų, kūrėjų, akademinės bendruomenės atstovų indėlį į tolesnę diskusiją dėl Europos ateities.

Pirmoji ciklo diskusija vyko spalio 2 d. Vytauto Didžiojo universitete (Gedimino g. 44–203). Susitikimo dalyviai dalinosi įžvalgomis apie Europos bei Lietuvos sąsajas įvairiais istoriniais laikotarpiais, europinę ir Lietuvos tapatybes, diskutavo apie vertybes, kuriomis turėtų būti grindžiama tolesnė Europos Sąjungos raida. Renginyje dalyvavo filosofas prof. Leonidas Donskis, Estijos intelektualas, kultūros teoretikas prof. Reinas Raudas, VDU Politologijos katedros profesorė Regina Jasiulevičienė ir politologas prof. Algis Krupavičius.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Diskusija surengta atsižvelgiant į kovo 1 d. paskelbtą Europos Komisijos projekto „Naujasis Europos naratyvas“ Kultūros komiteto narių deklaraciją „Europa kaip pasaulėžiūra ir organizmas“. Deklaracijoje iškilūs kūrėjai ir mąstytojai pabrėžia būtinybę sugrąžinti pasitikėjimą Europa, dar kartą tvirtai pareikšti, kad mūsų vertybės – žmogaus orumas ir demokratija, neleisti, jog vyrautų nacionalistinis ir populistinis tonas.

Deklaracijos autoriai meta intelektualinį iššūkį teigdami, jog Europai reikia visuomenės paradigmos pasikeitimo, beveik „naujojo Renesanso“. Kita vertus, teigiama, jog tam, kad Europa sėkmingai išnaudotų savo svarbiausią išteklių – kultūrą – reikia ir naujo kosmopolitizmo, dinamiškos ir kūrybingos visuomenės bei atitinkamos aplinkos.

Organizatoriai kviečia Lietuvos akademinę bendruomenę bei visus besidominčius Europos Sąjungos raida renginių ciklo susitikimuose pasidalinti mintimis apie tai, kur link eina Europa ir ES, o kartu ir visos Baltijos šalys, kalbant apie jų kultūrinę, visuomeninę ir ekonominę raidą. Taip pat bandoma įvardinti, kur yra Europos projekto stiprybė ir ko jam trūksta, koks Senojo žemyno vaidmuo pasaulyje.

Diskusijų-susitikimų ciklą „Pakalbėkime apie Europą ir mus“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *