Lietuvių filologijos studentėms skirtos Jadvygos Giedraitienės stipendijos

Išeivijos lietuvės, kultūrininkės Jadvygos Giedraitienės įsteigta stipendija už rudens semestrą buvo paskirta VDU Lietuvių filologijos bakalauro programos trečiakursei Akvilei Širvaitytei, už šį semestrą – Lietuvių filologijos ketvirtakursei Danguolei Kalinauskaitei.

Jadvygos Giedraitienės stipendijos skiriamos gerai besimokantiems, visuomeniškai aktyviems ir sunkiau materialiai besiverčiantiems lituanistikos studentams. Šiemet stipendijos buvo paskirtos tarpininkaujant ir padedant poniai Stasei Vaškelienei, kurios dėka VDU studentai remiami socialinėmis stipendijomis.

Jadvyga Giedraitienė gimė ir augo Lietuvoje. Baigusi VDU Akademinę dramos studiją, ji vaidino „Vaidilos“ teatre. Antrojo pasaulinio karo metais likimas ją nubloškė į Šveicariją, kur kultūrininkė baigė kalbų institutą „Ecole Polyglotte“. Emigravusi į Argentiną, Cordobos universitete mokslininkė studijavo pedagogiką, anglų ir ispanų kalbas, dėstė ir dirbo vertėja. Su šeima persikėlusi gyventi į JAV, J. Giedraitienė baigė Clevelando „Western  Reserve“ universiteto Informatikos ir bibliotekininkystės fakultetą ir 25 metus šiame universitete dirbo vadovaujantį darbą. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, 1991 m. J. Giedraitienė Vilniuje suorganizavo anglų kalbos kursus,  taikydama audiovizualinę sistemą. Nuo 1996 m. išeivijos lietuvė gyvena Floridoje, St. Petersburg Beache, aktyviai dalyvauja lietuvių kultūriniame gyvenime.