LEU Taryba ir Senatas kreipėsi į VDU dėl jungimosi

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Taryba ir Senatas pritarė jungimosi procesui su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) ir kreipėsi į VDU Rektoratą, Senatą bei Tarybą dėl svarstymo. Kovo 16 d. VDU Taryba teigiamai įvertino šią iniciatyvą. Toliau sprendimas bus svarstomas VDU Senate ir Universiteto bendruomenėje.

„Šiuo metu analizuojama, kaip ši strateginė partnerystė galėtų būti vykdoma. Artimiausiu metu informacija bus pateikta VDU Senatui“, – praneša VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Šios iniciatyvos įgyvendinimas atvertų galimybes ugdyti naujos kartos mokytojus, remiantis geriausiomis tarptautinėmis praktikomis, pakeltų šios profesijos prestižiškumą, užtikrintų kokybišką pedagogų rengimą bei padėtų stiprinti socialinių ir humanitarinių mokslų sritis.

Planuojama, jog LEU ir VDU jungimasis turėtų įvykti iki 2019 metų. „VDU jungimasis su LEU galėtų būti realiu proveržiu, siekiant tarpdisciplininio ugdymo socialinių, humanitarinių, gamtos ir technologinių mokslų srityse Lietuvoje, leistų racionaliau naudoti žmogiškuosius ir materialiuosius išteklius, užtikrintų aukštą studijų kokybę ir didintų jų tarptautiškumą, skatintų mokslinių tyrimų plėtrą, integruojant studijas, mokslą ir praktikas“, –  mano rektorius.