VDU kamerinis orkestras

Nuotrauka – Rytis Seskaitis

VDU kamerinis orkestras įkurtas 2011-aisiais, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje. Kolektyvas nuolat rengia ir pristato naujas programas ne tik gimtajame mieste, bet ir reprezentuoja Lietuvą ir Kauną prestižiniuose festivaliuose užsienyje. Nuo pat įkūrimo pradžios VDU kamerinis orkestras skyrė dėmesį tiek klasikinei, tiek šiuolaikinei muzikai, nuolat ieškodamas naujų interpretacijų būdų. Orkestras aktyviai koncertuoja tiek didžiuosiuose, tiek mažuosiuose Lietuvos miestuose, siekdamas nešti kokybišką kultūrą visoje Lietuvoje. “Koncertuoti Lietuvoje mums visuomet bus svarbu ir malonu, tačiau neketiname apsiriboti net ir stipriausiais mūsų šalies festivaliais – po truputį sėkmingai kopiame link žinomiausių kamerinės muzikos festivalių Europoje, o ateityje tikimės siekti dar daugiau”, sako orkestro direktorė Rita Bieliauskaitė.

Iki šiol vienintelis kamerinis orkestras Kauno mieste įkurtas susibūrus gabiausiems Kauno atlikėjams. Kolektyvas nuolat scenoje bendradarbiauja su skirtingiausių muzikos žanrų atlikėjais – nuo operos iki šokio, nuo neformato iki popkultūros atstovų. Iki šiol orkestras siekia vos įsikūrus išsikelto tikslo – būti atviriems bet kokiems iššūkiams, eksperimentams, tačiau visuomet ypatingą dėmesį skirti kokybei ir kaskart pateisinti gerą orkestro vardą. Klasikinės muzikos interpretacijos, šiuolaikinės muzikos atlikimas, sceninė partnerystė su įvairiomis kūrėjų komandomis – viso to galima tikėtis laikinosios sostinės orkestro repertuare.

VDU Kamerinis orkestras – vienas jaunatviškiausių klasikinę muziką atliekančių kolektyvų Lietuvoje, neapsiribojantis žanro ir įvaizdžio rėmais bei nuolat stebinantis publiką netikėtais pasirinkimais. Kauno publikai jau žinoma orkestro gimtadienio siurprizų tradicija – kasmet savo gimtadienio koncerto metu orkestras prisistato dar nematytame amplua ir parengia išskirtinę teminę programą.

2013-aisiais VDU kamerinis orkestras išleido pirmąją kompaktinę plokštelę „Ekspresiją“, o šiuo metu jau rengia įrašus antrajam albumui.

Jonas Janulevičius – VDU Kamerinio orkestro vyr. dirigentas nuo 2015 m. pradžios.  Maestro taip pat yra vyriausiasis Kauno valstybinio muzikinio teatro dirigentas, ilgametis Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas. 2015 metais jis pelnė „Auksinį scenos kryžių“ už operetės „Balius Savojoje“ ir miuziklo „Grafas Montekristas“ muzikinės dalies parengimą bei P. Abrahamo operetės „Balius Savojoje“ partitūros orkestruotę.

Nuotrauka – Rytis Šeškaitis

Akimirkos iš orkestro pasirodymų

Koncertas su „Liūdnais slibinais“

Orkestro pasiekimai

Festivaliai:
Tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis
Šiuolaikinės muzikos festivalis ,,Iš arti“
Kompozitorių E.Grygo ir M.K.Čiurlionio muzikos festivalis
Tarptautinis festivalis ,,Muzikos ruduo“
Tarptautinis festivalis ,,Operetė Kauno pilyje“
Kultūros naktis
M.K.Čiurlionio muzikos festivalis
Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis ,,Avanti“
IV Lietuvos kamerinės muzikos festivalis
,,Šv.Jurgio meno sezonas“ Marijampolėje
Kauno Hanza dienos
Gėlių festivalis VDU Kauno botanikos sode
Euro-Mediterranean Youth Music Expo (Kipras)
Festivalis Schlezwig-Holstein (Vokietija)Orkestras atliko daugybę solinių koncertų, kuriuose skambėjo tiek Lietuvos, tiek viso pasaulio garsiausių kompozitorių muzika. Atliko premjerinių kūrinių, parašytų specialiai VDU Kameriniam orkestrui.Orkestras koncertavo su įvairiausiais solistais ir kolektyvais:
Alexander Paley (fortepijonas, JAV)
Shadrach Solomon (fortepijonas, Indija)
Alexandra Vaduva (fortepijonas, Rumunija)
Pei-Wen Chen (fortepijonas, JAV)
Rokas Zubovas (fortepijonas)
Aleksandras Puliajevas (fortepijonas, hamerklavyras, klavesinas)

Verena Rein (sopranas, Vokietija)
Merūnas Vitulskis (tenoras)
Liudas Mikalauskas (bosas)
Edmundas Seilius (tenoras)
Kristina Zmailaitė (sopranas)
Evelina Sašenko (vokalas)
Rita Novikaitė (mecosopranas)
Asta Kriščiūnaitė (sopranas)
San – Ky Kim (tenoras, JAV)
Min Joung Sim (sopranas, Pietų Korėja)
Stein Skjervold (baritonas, Norvegija)
Jyotsna Srikanth (smuikas, Indija-Jungtinė Karalystė)
Kyeong-jin Lee (violončelė, Pietų Korėja)
Ugnė Tiškutė (altas)
Konstantin Manaev (violončelė, Vokietija)
Raimondas Butvila (smuikas)
Rūta Lipinaitytė (smuikas)
Dalia Kuznecovaitė (smuikas)
Ingrida Armonaitė (smuikas)
Liudas Mockūnas (saksofonas)
Andrius Radžiukynas (fleita)
Liutauras Janušaitis (saksofonas)
Romas Morkūnas (akordeonas)
Laimonas Salijus (akordeonas)
Kazys Stonkus (akordeonas)
Saulius Astrauskas (perkusija)
grupė ,,Liūdni slibinai“
Kauno šokio teatras „Aura“
Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis)
vokalinis ansamblis „Acusto“ (vadovas Kęstutis Jakeliūnas)
dirigentai – Vladimir Ponkin (Rusija), Ričardas Šumila, Martynas Stakionis, Giedrius Vaznys,
daugybe talentingų jaunųjų solistų, gabiausiais VDU Muzikos akademijos studentais, M.K.Čiurlionio menų mokyklos moksleiviais, Kauno krašto jaunaisiais fortepijono lyderiais ir daugeliu kitų.