VDU kamerinis orkestras

2011 metais Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje įkurtas kamerinis orkestras yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje.

Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį orkestras jau surengė daugiau nei 150 koncertų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo Euro-Mediterranean Youth Music Expo 2012 festivalyje Kipro respublikoje, 2013 m. orkestras debiutavo prestižiniame festivalyje Schlezwig-Holstein Vokietijoje – čia jis sužavėjo daugiatūkstantinę publiką. 2017 metais kolektyvas surengė gastroles Jungtinėse Amerikos Valstijose kartu su saksofonininku Liutauru Janušaičiu, kuriose pristatė kartu įrašytą Liutauro Janušaičio kompaktinę ir vinilinę plokšteles „Two different sides“. Dalyvavo žymiausiuose Lietuvos tarptautiniuose muzikos festivaliuose – Pažaislio muzikos festivalyje, Kristupo vasaros festivalyje, šiuolaikinės muzikos festivalyje „Iš arti“, festivalyje „Operetė Kauno pilyje“, E. Griego ir M. K. Čiurlionio muzikos festivalyje, džiazo festivalyje „Broma Jazz“, M. K. Čiurlionio muzikos festivalyje, festivalyje „Marijampolė Music Park“, Vilniaus Kultūros naktyje ir kt. Orkestras surengė koncertus su žymiais Lietuvos ir užsienio atlikėjais: Merūnu Vitulskiu, Liudu Mikalausku, Evelina Sašenko, Liutauru Janušaičiu, Sauliumi Petreikiu ir grupe, Verena Rein (sopranas, Vokietija), Jyotsna Srikanth (smuikas, Indija-Jungtinė Karalystė) ir Shadrach Solomon (fortepijonas, Indija), Alexander Paley (fortepijonas, JAV), Konstantin Manaev (violončelė, Rusija), grupe „Liūdni slibinai“, Kauno šokio teatru „Aura“, dalyvavo operų pastatymuose, video žaidimų muzikos projekte „GameOn Live“, grojo su kitais pripažintais ir dar kylančiais Kauno, Lietuvos ir užsienio talentais, išleido lietuvių kompozitorių kūrybos kompaktinę plokštelę „Ekspresija“.

Orkestras organizuoja tarptautinį kamerinės muzikos festivalį ,,Avanti“, kuris 2019 metais vyko 8 – ąjį kartą ir pirmą kartą Lietuvos istorijoje sukvietė į vieną renginį profesionalius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno kamerinius orkestrus.

Kolektyvo repertuaras pasižymi muzikos stilių ir žanrų įvairove. Nenuvertindamas klasikinės muzikos reikšmės, orkestras visuomet atviras netikėtiems eksperimentams ir nesuderinamų dalykų derinimui, todėl nuolat drąsiai imasi naujų projektų, bendradarbiaudamas su visų meno sričių menininkais.

Orkestrui nuolat ieškant naujų idėjų ir muzikinių interpretacijų galimybių keitėsi ir orkestro dirigentai, jų tarpe 2011 – 2014 m. meno vadovas ir dirigentas Robertas Bliškevičius, 2015 – 2019 m. pradžioje – vyr. dirigentas Jonas Janulevičius, prie dirigento pulto kartu su VDU Kameriniu orkestru pasirodė profesionalūs dirigentai – Ričardas Šumila, Vytautas Lukočius, Karolis Variakojis, Egidijus Miknius, Giedrius Vaznys, Petras Bingelis, Ivan Ostapovych (Ukraina), Vladimir Ponkin (Rusija). Nuo 2019 m. rudens orkesto vyr. Dirigentas – Vytautas Lukočius.

Akimirkos iš orkestro pasirodymų

Koncertas su „Liūdnais slibinais“

Orkestro pasiekimai

Festivaliai:
Tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis
Šiuolaikinės muzikos festivalis ,,Iš arti“
Kompozitorių E.Grygo ir M.K.Čiurlionio muzikos festivalis
Tarptautinis festivalis ,,Muzikos ruduo“
Tarptautinis festivalis ,,Operetė Kauno pilyje“
Kultūros naktis
M.K.Čiurlionio muzikos festivalis
Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis ,,Avanti“
IV Lietuvos kamerinės muzikos festivalis
,,Šv.Jurgio meno sezonas“ Marijampolėje
Kauno Hanza dienos
Gėlių festivalis VDU Kauno botanikos sode
Euro-Mediterranean Youth Music Expo (Kipras)
Festivalis Schlezwig-Holstein (Vokietija)Orkestras atliko daugybę solinių koncertų, kuriuose skambėjo tiek Lietuvos, tiek viso pasaulio garsiausių kompozitorių muzika. Atliko premjerinių kūrinių, parašytų specialiai VDU Kameriniam orkestrui.Orkestras koncertavo su įvairiausiais solistais ir kolektyvais:
Alexander Paley (fortepijonas, JAV)
Shadrach Solomon (fortepijonas, Indija)
Alexandra Vaduva (fortepijonas, Rumunija)
Pei-Wen Chen (fortepijonas, JAV)
Rokas Zubovas (fortepijonas)
Aleksandras Puliajevas (fortepijonas, hamerklavyras, klavesinas)Verena Rein (sopranas, Vokietija)
Merūnas Vitulskis (tenoras)
Liudas Mikalauskas (bosas)
Edmundas Seilius (tenoras)
Kristina Zmailaitė (sopranas)
Evelina Sašenko (vokalas)
Rita Novikaitė (mecosopranas)
Asta Kriščiūnaitė (sopranas)
San – Ky Kim (tenoras, JAV)
Min Joung Sim (sopranas, Pietų Korėja)
Stein Skjervold (baritonas, Norvegija)
Jyotsna Srikanth (smuikas, Indija-Jungtinė Karalystė)
Kyeong-jin Lee (violončelė, Pietų Korėja)
Ugnė Tiškutė (altas)
Konstantin Manaev (violončelė, Vokietija)
Raimondas Butvila (smuikas)
Rūta Lipinaitytė (smuikas)
Dalia Kuznecovaitė (smuikas)
Ingrida Armonaitė (smuikas)
Liudas Mockūnas (saksofonas)
Andrius Radžiukynas (fleita)
Liutauras Janušaitis (saksofonas)
Romas Morkūnas (akordeonas)
Laimonas Salijus (akordeonas)
Kazys Stonkus (akordeonas)
Saulius Astrauskas (perkusija)
grupė ,,Liūdni slibinai“
Kauno šokio teatras „Aura“
Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis)
vokalinis ansamblis „Acusto“ (vadovas Kęstutis Jakeliūnas)
dirigentai – Vladimir Ponkin (Rusija), Ričardas Šumila, Martynas Stakionis, Giedrius Vaznys,
daugybe talentingų jaunųjų solistų, gabiausiais VDU Muzikos akademijos studentais, M.K.Čiurlionio menų mokyklos moksleiviais, Kauno krašto jaunaisiais fortepijono lyderiais ir daugeliu kitų.