Kviečiame į legendinio režisieriaus J. Meko filmo peržiūrą

Kovo 24 d., ketvirtadienį, 16 val. Lietuvių išeivijos institute (S. Daukanto g. 25) vyks legendinio Amerikos lietuvių režisieriaus Jono Meko filmo  „Ar buvo karas?“  I-osios dalies peržiūra. Filme užfiksuoti unikalūs kadrai iš lietuvių diasporos Jungtinėse Valstijose gyvenimo po Antrojo pasaulinio karo.

Žymūs išeivijos atstovai čia matomi ne kaip monumentalios figūros, o kaip kasdienėje aplinkoje gyvenę ir J. Mekui daugiau ar mažiau artimi žmonės. Filmas „spinduliuoja“  lietuvių išeivių nuotaikomis minėtu laikotarpiu.

Šis darbas sukurtas 2002 m. Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos užsakymu ir valdžios archyvų lentynose buvo saugotas apie penkerius metus. Prieš kiek daugiau nei pusantrų metų J. Mekas susidomėjo, koks jo filmo likimas, ir tik tuomet valdininkai prisiminė apie avangardo kino maestro darbą, kuris nerodytas jokiame tarptautiniame kino festivalyje. Šiuo metu Lietuvoje šis filmas saugomas Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje Vilniuje bei keliose privačiose kolekcijose. Pažintis su vienu iš nedaugelio lietuvių kalba J. Meko įgarsintų kūrinių sudomins istorikus, filologus, antropologus, medijų teoretikus ir menininkus.

Kovo 31 d., ketvirtadienį, 16 val. pakviesime į filmo „Ar buvo karas?“ antrosios dalies peržiūrą.

Filmo peržiūrą pristato J. Meko vizualiųjų menų centras, Lietuvių išeivijos institutas ir Lietuvių literatūros katedra.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *