Konferencijoje – apie demografinę raidą Lietuvoje

Rugsėjo 28 d., trečiadienį, 10-13 val., Vytauto Didžiojo universitete (S. Daukanto g. 28) vyks mokslinė-praktinė konferencija „Demografinė raida: iššūkiai ir pasekmės Lietuvos ekonomikai“.

Lietuvos mokslininkai jau pripažįsta, kad didžiausia grėsmė Lietuvos saugumui yra intensyvi emigracija. Kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4–5 žmonės; per dieną – beveik 100; per metus šalį palieka per 35 000 asmenų. Nuo 1990 metų Lietuva neteko beveik 900 000 gyventojų ir šiuo metu šalyje jų gyvena tik 2,8 mln.

Toks demografinės raidos disbalansas stabdo visuomenės socialinį-ekonominį vystymąsi ir Lietuvos ateities trajektoriją ženklins dar ilgus dešimtmečius. Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač atokesniuose regionuose, kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.

Jau šį trečiadienį Vytauto Didžiojo universitete yra rengiama mokslinė-praktinė konferencija, kurios metu ketinama dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į emigracijos problemą. Renginio metu bus pasirašytas memorandumas, kuriuo bus kreipiamasi į aukščiausius šalies vadovus su konkrečiais pasiūlymais šiai problemai spręsti.

Apie dalyvavimą prašome pranešti el. paštu aurimas@avenire.lt, mob. 8 605 08008.

Renginio programa