Kalbos metų proga – renginių ciklas

Vytauto Didžiojo universiteto  žemaičiai kviečia dalyvauti renginių cikle, skirtame Kalbos metams. Pirmasis ciklo renginys – pokalbis „Kas yra tikras žemaitiškumas“, kuris vyks kovo 31 dieną, ketvirtadienį, 16 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28). Pokalbio idėją pasiūlė studentai iš Žemaitijos, pastebėję, kad vieni bendramoksliai didžiuojasi savo žemaitiškumu, o kiti gėdijasi prisipažinti žemaičiai esą.

Puikiai tarpusavyje žemaitiškai kalbantys studentai ir jų draugai iš grupės „Deklamationes“ pabandė suregistruoti VDU žemaičius, išsiaiškinti, kiek jų yra Universitete, ir pakviesti prasmingai pasikalbėti apie savosios žemės praeitį, kalbą bei papročius.

Pokalbyje apie tikrąjį žemaitiškumą dalyvaus ne tik studentų, bet ir savąją žemę garsinančių, jos praeitį tyrinėjančių žemaičių: vidukliškis Vladas Vitkauskas, nukeliavęs nuo Šatrijos iki Everesto, plungiškis Eugenijus Bunka, Žemaitijos labirintų žinovas, telšiškis prof. Egidijus Aleksandravičius, tyrinėjęs XIX a. mokytų žemaičių veiklą, vidukliškis Antanas Pocius, Simono Stanevičiaus bendrijos seniūnas.

Rengėjai laukia visų – žemaičių, aukštaičių, dzūkų, suvalkiečių ir lietuvininkų. Maloniai kviečiami VDU studentai, dėstytojai ir darbuotojai. Bus džiugu pamatyti susidomėjusių kauniečių.

Šio žemaitiško pokalbio dalyviai tikisi, kad jų sumanymą pratęs studentai iš kitų Lietuvos regionų: kalbėdami apie tai, kas yra mūsų savastis, geriau pažinsime vieni kitus, tapsime artimesni.

Renginio skelbimas