Informacija apie kompensaciją mokesčiui už studijas

Studentai arba studijas baigę asmenys, kurie atliko privalomąją pradinę karo tarnybą arba baigė bazinius karinius mokymus po 2011 m. rugsėjo 1 d., turi teisę į dalies sumokėto mokesčio už studijas kompensavimą valstybės lėšomis.

Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikusių ar bazinius karinius mokymus baigusių asmenų už studijas sumokėtos kainos dalies kompensavimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. balandžio 18 d. nutarimu Nr. 442, numato, kad kompensuojama ne daugiau kaip 50 % faktiškai per atitinkamą studijų laikotarpį sumokėtos studijų kainos ar jos dalies, ne didesnės kaip norminė tos studijų krypties studijų kaina, kuri buvo patvirtinta studento stojimo į universitetą kalendoriniais metais.

Už studijas sumokėtos kainos dalis kompensuojama:

• pirmoje studijų pakopoje studijuojantiems asmenims, baigusiems pirmąją studijų programos pusę nuo 2013 m. spalio 16 d. iki 2014 m. spalio 15 d., jeigu karo tarnybą atliko arba bazinius karinius mokymus baigė ne vėliau kaip iki 2014 m. spalio 15 d.:
    • nuolatinių (vientisųjų) studijų formos studentams po II kurso baigimo;
    • ištęstinių studijų formos studentams po III kurso baigimo.
  • baigus studijų programos antrąją pusę (arba jeigu karo tarnybą atliko arba bazinius karinius mokymus baigė po 2014 m. spalio 15 d.), asmuo, siekiantis gauti už studijas sumokėtos kainos dalies kompensaciją, privalo raštu kreiptis į Valstybinį studijų fondą.
  • antroje studijų pakopoje studijuojantis asmuo, siekiantis gauti už studijas sumokėtos kainos dalies kompensaciją, tik pabaigęs studijas aukštojoje mokykloje, privalo raštu kreiptis į Valstybinį studijų fondą.

Asmenys, kurie studijuoja universitete, turi atitikti šiuos reikalavimus:

• studijuoja pirmą kartą pagal pirmosios ar antrosios pakopos arba vientisųjų studijų programas;
  • studijas pradėjo praėjus ne daugiau negu trims metams nuo privalomosios pradinės karo tarnybos atlikimo ar bazinių karinių mokymų baigimo datos;
  • visą studijų laikotarpį ar jo dalį studijavo valstybės nefinansuojamoje vietoje;
  • neturi akademinių įsiskolinimų.

Studijuojantis asmuo, siekiantis gauti už studijas sumokėtos kainos dalies kompensaciją, nuo 2015 m. sausio 9 d. iki vasario 9 d. (įskaitytinai) Studentų reikalų tarnybai (S. Daukanto g. 27–210, tel. (8 37) 327 977, el. paštas info@srt.vdu.lt) turi pateikti Krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka išduotą dokumentą, patvirtinantį nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos ar bazinių karinių mokymų baigimo faktą. Tik atlikę šiuos veiksmus studentai bus įtraukti į sąrašą VDU studentų, kuriems bus siūlomas už studijas sumokėtos kainos dalies kompensavimas.

Pastaba. Asmenims, kurie privalomąją pradinę karo tarnybą atliko ar bazinius karinius mokymus baigė studijų metu, tačiau į aukštąsias mokyklas buvo priimti iki Mokslo ir studijų įstatymo įsigaliojimo, t.y. iki 2009 m. gegužės 12 d., už studijas sumokėtos kainos dalis kompensuojama baigus studijas, kreipiantis į Valstybinį studijų fondą.

Studentų reikalų tarnyba

Valstybinis studijų fondas

• Dalia Keenan
  • Stipendijų ir finansinės paramos skyrius