Galerijoje „101“ – sapniškos patirčių nuotrupos

VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) šiuo metu veikia menininkės Auksės Miliukaitės paroda „8 ½. Sapnas“.

Auksė Miliukaitė – jauniausios kartos menininkė, baigusi tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje ir fotografijos studijas Londono menų universitete. Naujoje parodoje pristatomos jos fotografijos – sapniškos kasdienių ir nekasdienių patirčių nuotrupos, besijungiančios į alogiško pasakojimo grandinę. Galerijoje taip pat demonstruojamas menininkės video kūrinys „Gallery Film“ (2012), kuriame į vieną istoriją jungiami reprodukuoti vaizdai iš skirtingose galerijose rodytų filmų.

Pasak A. Miliukaitės, parodos „8 ½. Sapnas“ pavadinimas – tai nuoroda į fotografijų ciklo jutiminį aspektą. „Eksponuojamos nuotraukos skiriasi žanrais, tačiau jas sulipdo buitis. Išlendanti apropriacinė interpretacija kuria dar vieną sluoksnį sapno sumuštinyje“, – sako menininkė.

Paroda galerijoje veiks iki birželio 21 d.

A. Miliukaitė „8 ½. Sapnas“

„čia aštuoni su puse – sapnas.

ofelija miega vonioj, (kad kol jean-François millet nutapys, nesušaltų)
švyti obelija ir gamta aplinkui
tikiuosi, tau netuščia tuštumoj?
dar prosenelės briedžiai joja. link ar iš kokokolinio kapitalizmo
kuršių nerijoj nebelieka briedžių
benas šarka ir negyva varna
mano vardas aukse. o koks tavo?
toks tas stalkeris. soliaris. kontemptas. godardas
„kaip žiūri, taip ir matai“ kažkada sutikau vilniuj
dabar ten esamasis laikas
tikiuosi, nepaklysi, drauge
tikiuosi, susitiksim“.

VDU menų galerija „101“

Kviečiame žiūrėti Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą iš parodos atidarymo.