„Galerijoje 101“ – dviejų menininkių parodos

Iki gruodžio 20 dienos VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) galima apžiūrėti dviejų jaunų Lietuvos tapytojų parodas, kurios pristatomos vienoje bendroje ekspozicijoje – Aistės Dabkevičiūtės „Būsenos“ bei Gitos Balžekaitės „Taika“.

A. Dabkevičiūtės „Būsenos“ – tai besitęsiantis projektas, kurio tematika siejama su subjektyvia autoterapija, ištrinant ribas tarp meno ir gyvenimo. Portretinių atvaizdų cikle kuriami psichologiniai portretai, balansuojantys tarp nerišlios dėmės ir įžvelgiamo atvaizdo, kai kur labiau išryškėjantys, kai kur (iš)nykstantys. Menininkės kūrybos procese naudojamos priemonės nėra būdingos tapybai – tai medicininiai preparatai: kalio permanganatas, briliantinė žaluma, jodas, furacilinas, metilvioletas. A. Dabkevičiūtei šiose medžiagose svarbu viskas – kvapas, išgaunama spalva, trapus paviršius ir tai, jog laikui bėgant šios medžiagos drobėje blunka, tampa vos įžiūrimos. Menininkė yra pristačiusi ir daugiau grupinių parodų įvairiuose Lietuvos bei tarptautiniuose festivaliuose („Meno celės ‘12“ , „1st International Art and Science Festival 2009“ ir kt.).

G. Balžekaitės ciklą „Taika“ sudaro įvairaus formato tapybos darbai, žaisliniai ginklai, senos ir naujos fotografijos. Kūrinius įkvėpė militarizmo tematika: „Skelbiama, kad mes gyvename „taikos“ metu, tačiau didžiausios pinigų sumos išleidžiamos karo pramonei, o karas dabar vadinamas kitaip – taikos misija. Karo metu net aukos skaičiuojamos kitaip: civilis ir karys. Iškyla klausimas: kas yra žmogus, arba kuris iš jų vis dėlto dar yra žmogus?“, – parodos tematiką pristatė menininkė. G. Balžekaitė yra žinoma kaip viena iš menininkų grupės „Balti“ įkūrėjų bei aktyvi tarptautinių festivalių ir parodų dalyvė, tarp jų – ex libris paroda Argentinoje ,,Šuo“, komiksų festivalis Šveicarijoje „Fumetto“, grupinė tapybos paroda ir pleneras Suomijoje „Ratas“ bei daugelis kitų.

Parodos galerijoje veiks iki gruodžio 20 d. Galerijos darbo laikas – nuo pirmadienio iki penktadienio 11–17 val.