„Filosofija kine“ su Tomu Sodeika

VDU filosofijos studentų mokslinė draugija „Agora“ pradeda ciklo „Filosofija kine“ 2011–2012 m. m. sezoną. Spalio 5 d., trečiadienį, 18.30 val. Vytauto Didžiojo universitete (K. Donelaičio g. 52–514), KTU Filosofijos ir kultūrologijos katedros prof. dr. Tomas Sodeika pristatys Peterio Greenawayaus filmą „Prospero knygos“ (Prospero’s Books).

Filmo plakate teigiama, jog tai Williamo Shakespeare’o „Audros“, manomai paskutiniosios jo pjesės, adaptacija. Tačiau vos pradėjus žiūrėti filmą, ima stebinti tiek turinys, tiek forma, kuria jis pateikiamas. Žiūrovas tarsi bombarduojamas vienas kitą keičiančiais vaizdais ir planais. Kas yra šis, atrodytų, nerišlių idėjų kratinys (tiesą sakant, nekantriausiems filmo kūrėjas parengė 164 puslapių knygą/scenarijų/paaiškinimą) – autoriaus ekstravagancija ir iš didelio rašto išėjimas iš krašto ar genialus darbas? Atsakymo nesiūlome. Regis, galvosūkių mėgėjas Greeanawayus užsimojo nenusileisti garsiajam poetui ir dramaturgui ir siūlo unikalią patirtį. Kartu su filosofu Tomu Sodeika.

Filmas bus rodomas anglų kalba.

Organizatoriai kviečia nepraleisti progos pamatyti ir sudalyvauti diskusijoje.