Filmų ciklo pradžioje – dokumentika apie E. Snowdeną

Spalio 19 d., pirmadienį, 19 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44-202) Jungtinių Tautų studentų klubas surengs dokumentinio filmo „Pilietis Edwardas Snowdenas” („Citizenfour“) nemokamą peržiūrą. Tai bus pirmasis pirmadieninių kino peržiūrų ciklo renginys.

Gavusi užkoduotus elektroninius laiškus su informacija apie vyriausybės vykdomas masines slapto stebėjimo programas, dokumentinių filmų kūrėja Laura Poitras ir žurnalistas Glennas Greenwaldas išvyko į Honkongą susitikti su juos atsiuntusiu žmogumi – Edwardu Snowdenu.

2015 m. filmas pelnė „Oskaro“ apdovanojimą geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.