Federacinė Europa – fantazija ar realybė?

Gegužės 10 d., penktadienį, 13 val. Europos dienos proga VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–203) vyks apskritojo stalo diskusija „Federacinė Europa – fantazija ar realybė?“.

Tai – vienas iš „PMDF dienų 2013“ renginių, kuriuo siekiama akademinės diskusijos metu Europos dienos proga pakviesti visus prisiminti Europos Sąjungos ištakas – 1950 m. gegužės 9 d. paskelbtą Schumano deklaraciją, kurioje tuometis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Schumanas pasiūlė įsteigti Europos anglių ir plieno bendriją.

„Bendra anglių ir plieno gamyba turėtų greitai užtikrinti galimybę kurti bendrus ekonominės raidos pamatus – pirmąjį Europos federacijos etapą – ir pakeisti regionų, kurie ilgą laiką gamino karinę amuniciją ir dažniausiai tapdavo karų aukomis, likimą”, teigiama Schumano deklaracijoje.

Šiandieninių ES krizių metu, ypač turint galvoje vis nesibaigiančią kai kurių euro zonos šalių finansų krizę, egzistuojančias problemas vis dažniau siūloma spręsti remiantis Europos kaip federacijos idėja – idėja, kurią plėtoti pradėjo R. Schumanas ir kiti Europos vienijimosi minties „tėvai“. Tačiau tokia idėja susilaukia ir daug kritikos, prieštaravimų ir, be abejo, diskusijų.

Todėl apskritojo stalo diskusijoje „Federacinė Europa – fantazija ar realybė“ „už“ ir „prieš“ nuomones surems Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius, prof. Šarūnas Liekis (VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas), prof. Irmina Matonytė (ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas) bei Rokas Grajauskas – Europos federalistų sąjungos Lietuvoje generalinis sekretorius.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *