Dokumentikoje – apie migracijos politiką Lietuvoje

Vasario 10 d., trečiadienį, 18 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks Audriaus Lelkaičio dokumentinio filmo „Beveik Švedija“ (angl. „Almost Sweden“) peržiūra.

Filmas pristato pabėgėlių istorijas, pasakoja apie prieglobsčio, migracijos politiką Lietuvoje, apie tai, kas vyksta realybėje, kaip migraciją vertina politikai, visuomenė ir patys migrantai.

„Trumpai čia pabūkit, o paskui išeikit“, – sako jauna moteris. – „Visgi čia Lietuva“.

Filmo režisierius Audrius Lelkaitis klaus, kodėl dažnai migrantai ir pabėgėliai yra pristatomi kaip grėsmė Lietuvai ir kaip tai daro įtaką migracijos politikai ir jos įgyvendinimui bei bendrajam visuomenės požiūriui į užsieniečius.  90 minučių trunkantis pasakojimas atskleidžia realias migrantų gyvenimo sąlygas, leidžia išgirsti, su kokiais sunkumais jie susiduria tik atvykę.

“Beveik Švedija” – tai publicistinė dokumentika, paliečianti aktualiausią šiuo metu temą Europoje – migracijos krizę.

Kalba – lietuvių k. ir rusų k. Subtitrai – anglų k.

Asmenims nuo 13 m. (N-13).

Po filmo peržiūros vyks trumpa diskusija.