Baigėsi ketvirtasis „Kultūrinių vakarų“ sezonas

Gegužės 9 d. organizacija ESN VMU baigė vieną sėkmingiausių savo renginių – „Kultūrinius vakarus“ (angl. „Cultural Nights“). Jau ketvirtą semestrą rengiami vakarai suburia VDU bendruomenę ir užsienio studentus ne tik linksmai praleisti laiką, bet ir pagilinti savo žinias apie kitas šalis bei kultūras.

Šio semestro metu „Kultūriniuose vakaruose“ sudalyvavo net 27 šalys iš viso pasaulio. Savaitinio renginio metu užsienio studentai paruošdavo pristatymą apie savo šalį – tradicijas, papročius, dainas, šokius, maistą bei įspūdingiausias vietas.

Renginiai buvo tikras geros nuotaikos užtaisas – neveltui „Punto Jazz palėpė“ visada „lūždavo“ nuo studentų. Tikriausiai niekas nepamirš įvairių šalių staigmenų: merginas žavėjo prancūzų vaikinų šokis, latvės išmokė dainuoti linksmą tradicinę dainą, kinai pakvietė kinų kovos menų klubą, kuris demonstravo kovos judesių grakštumą, Jerry iš Nigerijos papasakojo apie kalną, kuris išpildo bet kokį norą, bei gundė vaikinus atvažiuoti į Nigeriją, pamatyti jo tautietes šokant, o japonas Tsubasa scenoje atskleidė savo talentą vaidybai. Pietų Korėjos studentai pasakojo apie sukaktuves, kurias švenčia poros jų šalyje bei apie tai, jog žmogaus charakteris priklauso nuo kraujo grupės.

Užsienio studentai pristatymų metu rodė daug filmukų, kuriuos patys ir sukūrė. Publikai palinksminti dažnai buvo rengiami įvairūs žaidimai, laimėjusiems buvo įteikiamos simbolinės dovanėlės iš pristatomos šalies. Nepamiršdami visuomet išalkusių studentų, dauguma užsienio studentų patys gamindavo ir atnešdavo tradicinių savo šalies valgių ir gėrimų, kurių galėjo paskanauti visi. Paskutiniame „Kultūrinių vakarų“ renginyje už savo šalies pristatymus užsienio studentams buvo įteiktos ESN VMU padėkos.

Organizatoriai žada, kad „Kultūriniai vakarai“ sugrįš rugsėjo mėnesį – tikėtina, su dar didesne šalių įvairove.

Daugiau „Kultūrinių vakarų“ nuotraukų galima rasti ESN VMU puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.